Jak poprawić szybkość biegu

Bieganie jest cykliczne ćwiczenia, pełny cykl, który – podwójny krok. W tym czasie, jak w chodzie sportowym elementem cyklu jest podwójna gumowa, w biegu – to faza lotu, odbywająca się w momencie odepchnięcia impulsowego nogi od powierzchni (bieżni). Aby poprawić szybkość biegania, trzeba starać się zmniejszyć tę właśnie fazę.

Jak poprawić szybkość biegu

Trzeba

  • – odzież sportowa;
  • – buty sportowe.

Instrukcja

1
Długość kroku podczas biegu jest indywidualna dla każdego, powinno zapewnić zawodnikowi możliwość relaksu nawet w szybkim biegu. Na szybkość nie ma wpływu na długość kroku, a sam proces odpychania – to właśnie na niego dowiedz się, jak wydać najmniej czasu.
2
Aby maksymalnie zwiększyć prędkość poruszania się, trzymać się następującej techniki. Stawiaj stopy na drogę bardzo szybko, ale w tym samym czasie delikatnie i пружинисто to trzeba by od razu odbijamy od podpory, z maksymalną siłą.
3
Zginaj ręce w łokciach pod kątem prostym i przesuń je w rytm ruchu do przodu-do środka, do tyłu-na zewnątrz, to znacznie poprawić właściwości aerodynamiczne ciała. Właśnie amplituda ruchów rąk musi zadawać prędkość biegu.
4
Należy przestrzegać właściwego pochylenie tułowia. Aby rozwinąć maksymalną prędkość, trochę pochylić tułów do przodu. Pamiętaj, że duże nachylenie, choć przyczynia się do zwiększenia odpychania, ale mimo wszystko spowalnia wynos odśrodkowe nogi, w wyniku czego zmniejsza się prędkość. Stopień nachylenia obudowy jest indywidualna dla każdego biegacza, to zależy od typu budowy ciała i poziomu sprawności fizycznej.
5
Należy stosować specjalne układy ćwiczeń, mających na celu szybki rozwój wytrzymałości. Najbardziej skuteczne jest interwałowy metoda – naprzemienne szybkiego biegania z wypoczynkiem, którego rola wykonuje powolny jogging lub szybki marsz.
6
Odcinki do szybkiego biegania mogą być różnej długości – od sześćdziesięciu do dwóch tysięcy metrów (w zależności od przygotowania sportowca). To ćwiczenie rozwija wydolności, zmusza organizm do radzenia sobie z tlenowej długiem, szukać zapasy energii. Oprócz tego, przebiega prawidłowe postawienie nogi, rozwijają się mięśnie, rośnie częstotliwość i długość kroku podczas biegu, co łącznie prowadzi do wzrostu prędkości jazdy.
logo
Article Categories:
Lekkoatletyka i gimnastyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *