Jak poprawić ogrzewanie VAZ 2110

W przypadku uszkodzenia któregokolwiek z elementów systemu grzewczego normalna praca ogrzewania w VAZ 2110 niemożliwe. Aby poprawić jego pracę, będą musieli częściowo rozebrać system.

Jak poprawić ogrzewanie VAZ 2110

Instrukcja

1
Najprostsze, co można zrobić samemu to wymienić czujnik temperatury, który jest zainstalowany w kabinie.
2
Rozłożony na dłuższy bok obudowy czujnika, wyświetl zaangażowania z tapicerką na dachu wąsy mocujące i wyjąć czujnik. Odłączyć od obudowy dwa klocki z przewodami. Jeśli chcesz usunąć blok САУО, to podważ śrubokrętem jedną z jego stron i wyjąć z wałkiem poluzowana wąs.
3
Najtrudniejsza praca – to wymienić микромоторедуктор ogrzewania. On znajduje się po lewej stronie od bloku ogrzewania w komorze silnika. Weź klucz 10 i odkręcić dwie nakrętki prawej i lewej dźwigni wycieraczek, zdjąć dźwignie. Za pomocą noża lub śrubokrętem zdjąć cztery zaślepki falbanką – mocowania okładzin ramy przedniej szyby. Wkrętaka krzyżakowego odkręć cztery wkręty z falbanką. Otworzyć pokrywę komory silnika i zdjąć uszczelkę.
4
Po wykryciu подтекания płynu chłodzącego z chłodnicy, należy go wymienić. W tym celu odłączyć od ujemnego zacisku akumulatora i przewód. Zdejmij obudowę, osłonę do ramy przedniej szyby, a także шумоизоляционные tapicerki.
5
Zdejmij wentylator z ogrzewania. Отдернув śruba mocowania, odłącz zacisk węża próżniowego z obudowy nagrzewnicy. Wstawka śrubokrętem i zdjąć sprężynowe uchwyty mocowania obudowy wlotu powietrza. Tak jak zbliżyć się do śruby przedniego obudowy jest dość trudne, to być może trzeba zdjąć pasek osprzętu. Aby to zrobić należy odkręcić z salonu śruby mocowania i unieś ogrzewanie. Tak, masz dostęp do śruby obudowy wlotu powietrza.
6
Następnie wykręć dwa wkręty przeciętnego mocowania przedniego obudowy i boczne śruby. Zdejmij przedni obudowa.
7
Odkręcić opasek i odłącz пароотводящий i inne węże od króćców chłodnicy ogrzewania. Wstawka śrubokrętem i zdjąć sprężynowe uchwyty do mocowania w tylnej obudowy ogrzewania. Odkręcić śruby na tylnej obudowy ogrzewania i zdejmij tylną pokrywę. Wyjąć chłodnicę.
8
Dobrze wyczyścić zabrudzony radiator i oczyścić strumieniem powietrza. Zamontować wszystkie części w odwrotnej kolejności.
9
Wlać ciecz chłodzącą i sprawdzić szczelność podłączenia wszystkich przewodów.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.