Jak wymienić łańcuch na „tej zamieci”

Konieczność wymiany łańcucha występuje w przypadku jej zaniku. Dzieje się tak ze względu na wzrost luzu między nią i ogranicznikiem lub w wyniku naruszenia regulacji naciągu łańcucha.

Jak wymienić łańcuch na

Trzeba

  • – nafta
  • – klucze
  • – nowy łańcuch
  • – olej
  • – uszczelniacz

Instrukcja

1
Podnieś maskę. Określ miejsce mocowania dźwigni sterowania grzechotką z dźwignią zmiany kierunku skrzyni biegów. Odkręcić nakrętkę śruby tego mocowania. Wyjmij śrubę, pociągnij dźwignię rewersu.
2
Następnie należy odkręcić dolną śrubę-zaślepkę i opróżnić skrzynię biegów od oleju, opróżnianie go całkowicie. Nakrętki mocowania полукартеров odkręcić.
3
Wykręcić śrubę, który wykonuje mocowanie prawego полукартера z osią pośredniej gwiazdki. Zdemontować prawy полукартер. U śruby naciągu nici odkręcić контрагайку. Wykręć śrubę, co pozwoli rozluźnić napięcie łańcucha. Delikatnie zdejmij łańcuch z gwiazdek.
4
Прочистив skrzynię biegów i sprawdzając jej stan, załóż nowy łańcuch i zrób jej napięcie. Do końca wkręcić śrubę napinacza. Następnie, po odkręceniu śruby na dwa obroty, законтрите go za pomocą nakrętki.
5
Odtłuścić odpinany część lewego полукартера нефрасом i nałóż na nią klej. Na pokryte uszczelniaczem odpinany część włóż pierścień samouszczelniający o przekroju okrągłym. Prawy полукартер zaznacz na szpilki lewego. Przy tym w złącza zapewnia szczelne połączenie.
6
Przesuń dźwignię zmiany prędkości dla kontroli ruchów koła zębatego według sloty wału napędowego i jego zajściem w zazębienie z kołem zębatym. W osi wkręcić śrubę, podkładając pod jego główkę pierścień. Na szpilki nakręcić i dokręcić nakrętki. Ustaw górny otwór полукартера śruba-korek, podkładając uszczelkę.
7
Sprawdź skrzynię biegów na szczelność. Robić to należy sześć (lub więcej) godzin po nałożeniu uszczelniacza na płaszczyznę złącza. Обмажьте miejsce złącza меловым roztworem. Na czerwono otwór skrzyni biegów wlać nafty. Wlać go do momentu, aż nie wyjdzie przez łożysko wału napędowego. W ciągu pięciu minut sprawdzić brak wycieku nafty w złącza skrzyni. Następnie spuścić go.
8
Połącz dźwignia włączania rewersu skrzyni biegów z dźwignią sterowania rewersem, dokręcając śrubę. Sprawdź przełącznik rewersu, która powinna odbywać się poprzez obrót jego ręki. Jeśli to konieczne, ustaw dźwignię za pomocą szpilki. Wlać do skrzyni olej, a następnie opuść pokrywę komory silnika.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.