Jak położyć laminat

Laminat jest nowoczesne wykładziny, podczas układania, które nie wymaga dużych nakładów finansowych i posiadania doświadczenia w budowie i remoncie pomieszczeń.

Jak położyć laminat

Trzeba

  • – poziom;
  • – ламинатная prasowania;
  • – piła, lub wyrzynarki;
  • – kliny dystansowe;
  • – ruletka;
  • – młotek;
  • – spinka do pobijania deski;
  • – ołówek i linijka.

Instrukcja

1
W pierwszym etapie należy przygotować zakupione laminowane deski. Jest to konieczne z powodu tego, że materiał musi „przyzwyczaić się” do warunków klimatycznych pomieszczenia: wilgotność, temperatura. Optymalnymi warunkami dla deski są 18-20 stopni c przy wilgotności względnej do 70%. W przeciwnym przypadku następuje wysychaniu laminatu.
2
Drugim etapem jest przygotowanie podłogi. Wstępnie sprawdź powierzchnię za pomocą poziomu na równość, aby wykluczyć nagłe zmiany. Drewniana podłoga lub parkiet szlifować, betonowa – pokrycie samopoziomujące łącznik, linoleum – wyjąć i nałożyć posadzkę. Nie zaleca się układać laminat na wykładzin.
3
Następnie należy zapewnić uszczelniania powierzchni, dzięki czemu materiał na długi czas zachowuje swoje właściwości. Funkcję hydroizolacji wykonuje pe пароизоляционная folia, która jest mocowana na biurowy scotch. Kolejną warstwą jest podkład z pianki polietylenowej. Bezpośrednio przed ułożeniem ламинатной deski oczyścić i wysuszyć powierzchnię podłogi.
4
Rozpocząć układanie laminatu należy prostopadle do ściany, na której znajduje się okno lub okna. Odwrót od ściany co najmniej 10 cm, stosując kliny dystansowe. Następnie umieść go jedną płytę do drugiego pod kątem do 30 stopni, aby zamek był na siebie, po czym włóż go. Podobnie buduje pierwszym rzędzie o szerokości dwóch desek. Następny szereg określone w ten sam sposób, ale z przesunięciem spoin czołowych o 30-40 cm, aby uzyskać szachowy porządek.
Należy zwrócić uwagę
Największą trudność stanowi układanie ламинатной deski w pobliżu ścian, tak jak w tym przypadku specjalna klamra. Należy również zauważyć, że listwa jest mocowana do podłogi, a do ściany.

Porada
Jeśli występują trudności z wciskając zamków, użyj młotka, za pomocą którego dokładne ruchy należy wybić.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.