Jak podzielić działkę

Najczęściej działkę trzeba dzielić po rozwodzie małżonków, jeżeli nieruchomość została zakupiona w okresie zarejestrowanego małżeństwa. Sekcja odbywa się na podstawie artykułu nr 38 kodeksu Rodzinnego federacji ROSYJSKIEJ w sądzie, jeśli małżonkowie nie mogli dojść do dobrowolnego porozumienia.

Jak podzielić działkę

Trzeba

  • – wniosek do sądu;
  • – dokumenty do domku.

Instrukcja

1
Jeśli rozwód lub chcesz podzielić общедолевую intelektualnej, która zarejestrowana jest na kilka osób, to najbardziej prosty sposób, aby to osiągnąć wzajemnego dobrowolnej umowy, sprzedać nieruchomość i podzielić środki między małżonkami lub współwłaścicieli nieruchomości.
2
Drugi wariant dobrowolnego sekcji polega na tym, że wszystkie сособственники lub разводящиеся małżonkowie zgadzają się na partycji chaty. W tym przypadku można przeprowadzić procedurę geodezji w sekcji działki, podzielić na części istniejącego domu, umieszczając zbrojone ściany i zarejestrować odrębne prawo własności.
3
Niestety, dwa pierwsze warianty rzadko mają realizować w praktyce. Małżonkowie lub сособственники nie mogą osiągnąć dobrowolnej umowy i rozdział jest możliwy tylko przez sąd.
4
Aby wymusić sekcji chaty zwrócić się do sądu z wnioskiem. Przedstawić akt własności, wypis z katastralny paszport oraz kopię katastralny planu, zaświadczenie o katastralnej, swój общегражданский paszport i kserokopie wszystkich dokumentów.
5
Na mocy decyzji sądu domek letniskowy może być podzielona między małżonkami. Każdy dostanie po sekcji 1/2 część, niezależnie od tego, kto z małżonków pracował, a kto zajmował się gospodarstwem domowym i na którego z małżonków dokonana w prawo własności (artykuł nr 34 ŚLEDCZEGO federacji ROSYJSKIEJ, artykuł nr 256 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ). Domek może zostać za jednego z małżonków, jeżeli wyszczególniono nieruchomości, nadający się do sekcji, a drugi małżonek dostaje равноценная rzecz. Na przykład, jeśli małżonkowie dzielą wszystkie majątek w małżeństwie, i w jego skład wchodzi dom, mieszkanie, samochód, dom itp., sąd bierze pod uwagę wartość majątku, który pozostaje za każdym małżonkiem. Żona może dostać mieszkanie, mąż — wszystko inne nieruchomości lub na odwrót.
6
Jeśli dom jest podzielony między współwłaścicielami, to każdy dostaje taką samą część. Jeśli działka jest na tyle duża, to każdy właściciel może uzyskać jego część w naturze. Jeśli domek działka mały, sekcja odbywa się w procentach, a każdy właściciel ma prawo otrzymać ekwiwalent pieniężny równy jego udziałowi w trybie przymusowym.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *