Jak podłączyć gniazdka cat-5e

Ściany Ethernet-gniazdo standardu RJ-45 (Cat.5e) pozwala szybko odłączyć komputer od sieci, przenieść do innego pomieszczenia i podłączyć tam. W budowie jest blisko do gniazdka ściennego w standardzie RJ-11, ale ma więcej kontaktów.

Jak podłączyć gniazdka cat-5e

Trzeba

  • – gniazdo Cat.5e;
  • – wkrętak;
  • – maszynki do strzyżenia;
  • – wkręty;
  • – wkrętarki.

Instrukcja

1
Kabel, który planuje podłączyć do gniazdka, należy zamocować na ścianie w taki czy inny bezpieczny dla niego sposób (za pomocą zszywek lub cable box). Na dnie gniazda znajdź dwa zatrzaski. Kliknij na nich, i pokrywa zgaśnie.
2
Przełóż przewód przez otwór w dnie, ułożyć w znajdujący się z tyłu kanał, po czym za pomocą śrubokręta zabezpieczyć podłoże wraz z łącznikiem i listwą zaciskową na ścianie dwóch śrub. Należy uważać, aby nie przebić kabel.
3
Zdjąć z ostatniego zewnętrzną powłokę na długości około 2 cm Sami żyły pas na długości około 0,5 cm (wtyku gniazda w przeciwieństwie do Ethernet-wtyczki nie zawsze jest wyposażony w urządzenia do automatycznego протыкания izolacji żył).
4
Zobacz, w jaki schemacie (A lub B) kompresuje Ethernet-złącze męskie z drugiej strony kabla (gdzie znajduje się свич lub router). Jeśli gniazdo ma na клеммнике naklejkę z dwoma rzędami kolorowych kwadratów, podłącz przewody zgodnie z szeregu, oznaczonym jako 568A dla schematu A, lub zgodnie z szeregu 568B dla schematu B.
5
W przypadku braku naklejki, licząc, że podłoże jest obrócony listwą zaciskową w dół, a rozetą – up, należy podłączać przewody w kierunku od lewej do kontaktu prawej w następującej kolejności: dla wariantu A – brązowy, brązowo-biały, pomarańczowy, pomarańczowo-biały, niebieski, niebiesko-biały, zielony, zielono-biały, dla wariantu B – brązowy, brązowo-biały, zielony, zielono-biały, niebieski, niebiesko-biały, pomarańczowy, pomarańczowo-biały.
6
Należy pamiętać, że te schematy połączeń różnią się od tych, które są używane podczas обжиме Ethernet wtyczek: przewodnicy na клеммнике dla wygody pogrupowane według koloru ust, a także, że w niektórych konstrukcjach gniazd schemat połączenia może się różnić od opisanego powyżej. Na przykład, może ona być taka sama, jak na widełkach, lub kontakty w kolorze niebieskim i niebiesko-biały przewodów mogą być umieszczone na prawo od pozostałych.
7
Jeśli listwa zaciskowa jest dwurzędowymi, to, licząc, że gniazdo jest skierowana w górę, a listwa zaciskowa znajduje się pod nią, najczęściej używany jest taki schemat podłączenia: lewy szereg, z góry na dół, do schematów A i B: brązowy, brązowo-biały, niebieski, niebiesko-biały, prawy rząd, z góry na dół, dla schematu A: zielono-biały, zielony, pomarańczowo-biały, pomarańczowy, prawy rząd, z góry na dół, dla schematu B: pomarańczowo-biały, pomarańczowy, zielono-biały, zielony.
8
Zamknij pokrywą gniazda, podłączyć do niego kartę sieciową komputera kablem, ściśniętym w linii prostej schemacie (w żadnym wypadku nie według schematu Crossover), po czym sprawdź, czy masz połączenie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.