Jak płacić VAT do budżetu

Przedsiębiorstwa, które także używają wieloosobowy tryb opodatkowania, musi w określony sposób zapłaty VAT do budżetu. Pomimo jasne, procedura obliczania podatku od wartości dodanej, wiele księgowych napotykają na szereg trudności związanych z określeniem podatkowych.

Jak płacić VAT do budżetu

Instrukcja

1
Określ łączną kwotę podatku od wartości dodanej, który jest przedstawiony przedsiębiorstwa. W tym momencie uznania podstawy opodatkowania VAT musi znajdować się w tym okresie sprawozdawczym. Zasada ta jest ustawiana postanowieniami art. 166 kodeksu Podatkowego federacji ROSYJSKIEJ. Ta wartość jest równa kwocie podatku VAT, określonej w wystawionych fakturach za okres sprawozdawczy.
2
Obliczcie rozmiar podatkowych, które przedsiębiorstwo ma prawo zastosować w danym okresie rozliczeniowym. Są one określone przepisami art. 171 i 172 kodeksu Podatkowego federacji ROSYJSKIEJ i są równe kwocie podatku VAT, które są wymienione w okazanych firmie fakturach do zapłaty towaru lub usługi.
3
Dowiedz się, czy są przedsiębiorstwa wobec budżetu kwoty podatku VAT, podlegające odzyskowi. Jeśli masz powstało prawo do potrącenia VAT, to napisz stosowne oświadczenie w urzędzie skarbowym, z podaniem powstałej nadpłaty podatku.
4
Oblicz kwotę podatku VAT do zapłaty do budżetu. Aby to zrobić wypełnij zeznanie podatkowe, w którym prosimy podać całkowitą kwotę podatku, odzyskane kwoty podatku, a także kwoty podatku. Zmniejsz pierwszej wielkości na drugą i trzecią i uzyskaj poszukiwaną wartość podatku VAT, który należy zapłacić za bieżący okres sprawozdawczy.
5
Pula dla podatku VAT do budżetu nie później niż do 20 dnia następnego miesiąca po okresie rozliczeniowym. W przeciwnym przypadku zaległości podatkowych, zostanie naliczona kara lub wystawione kary.
6
Pamiętaj, że wszystkie wartości VAT, które są używane w obliczeniach zapłaty podatku do budżetu, muszą być udokumentowane odpowiednimi rachunkami-struktur i wpisami w książce ewidencji zakupów i sprzedaży. W przeciwnym razie, jeśli wprowadź niepotwierdzone kwoty w zeznaniu podatkowym, to w przypadku wykrycia błędu skarbowy może podjąć decyzję o przeprowadzeniu w placówce kontroli podatkowej i nałożeniu kary.
logo
Kategoria:
Podatki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.