Jak pielęgnować róże na Syberii

Róża jest uważana za królową kwiatów, ponieważ jest nie tylko bardzo piękna, ale i bardzo wymagająca do warunków uprawy, ale przy tym może się rozwijać nie tylko na południu z ciepłym i łagodnym klimatem, ale i w warunkach Syberii.

Jak pielęgnować róże na Syberii

Trzeba

  • – folia;
  • – łuku;
  • – stymulator zakorzenienia;
  • – gałęzi.

Instrukcja

1
Aby posadzić róże w okrutnych warunkach Syberii z морозными zimy, gdy temperatura powietrza spada poniżej 45 stopni, kupuj odmiany szczepione na dzika róża róż. W przeciwieństwie do корнесобственных wystąpień oni doskonale znoszą zimy, tak jak dzika róża charakteryzuje się zwiększoną odpornością na mrozy.
2
Do sadzenia należy wybierać odmiany róż z grupy floribunda i parkowe. Чайно-hybrydowe odmiany należy przechowywać w piwnicy o temperaturze powietrza nie niższej niż plus 4 stopni, co stwarza pewne trudności. Róże pnące odmiany dobrze zimują, ale można je uprawiać tylko wtedy, gdy masz dużego doświadczenia, tak jak wymagane jest umiejętne przycinanie.
3
Miejsce do sadzenia należy wybierać osłonięte od wiatru i najbardziej oświetlone. Nie sadzić róże wzdłuż ogrodzenia, na przeciągi i w miejscach bliskiego położenia wód gruntowych.
4
Sadzić do gruntu należy wykonywać wiosną pod film schronienie, gdy temperatura gleby będzie optymalne i rozgrzeje do 10 stopni lub jesienią, aż do pierwszych przymrozków. Dla Syberii wiosenne terminy sadzenia jest koniec kwietnia, początek maja. Jesień – koniec września, początek października, kiedy temperatura gleby będzie stabilnie na poziomie 4 stopni.
5
Przed sadzeniem moczyć sadzonki na 6 godzin w roztworze do stymulacji zakorzenienia. Jeśli kupiłeś sadzonki dużo wcześniej czasu, należy je przechowywać na dolnej półce lodówki lub w piwnicy. Wszystkie sadzonki są sprzedawane z systemem korzeniowym, pokryte parafiną. Aby róże szybko zadomowiły się w gruncie, otworzyć opakowanie i подлейте w niej trochę wody.
6
Film schronienie zdejmować po ustąpieniu zimowych przymrozków. Na Syberii to czas pojawia się w drugiej dekadzie czerwca.
7
Przed początkiem trwałych mrozów odetnij róże, окучьте ziemią, dokładnie przykryć gałęzi świerkowych. Jak tylko spadnie pierwszy śnieg, posypać obficie lądowania i dokładnie ubić. Im więcej śniegu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że róże вымерзнут.
8
Wiosną zabierzcie gałęzi, взрыхлите gleby, zaznacz film schronienie.
logo
Kategoria:
Sad i ogród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.