Jak otworzyć taksówka prywatna

Taxi jest dość lukratywny biznes. Przy tym, aby stworzyć swoje prywatne taksówki, należy postępować ściśle według wcześniej opracowanego planu i przestrzegać pewnych zasad.

Jak otworzyć taksówka prywatna

Instrukcja

1
Zarejestruj się jako prywatny przedsiębiorca, aby otworzyć usługi taxi. Ten sposób jest najprostszy i najtańszy do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
2
Napisz podanie na prawo do prowadzenia działalności gospodarczej. Musi być koniecznie podpisane i poświadczone notarialnie. Również w tym oświadczeniu powinny zawierać odpowiednie kody ОКВЭД, przewidziane dla IP. W nim będzie można określić rodzaj swojej działalności gospodarczej.
3
Zdecyduj, jaki system opodatkowania chcesz zastosować w swojej firmie. Zazwyczaj przedsiębiorcy indywidualni wybierają УСН (uproszczony system opodatkowania).
4
Wymyśl nazwę twojej firmy. Musi być mały, oryginalne, łatwe do zapamiętania i odzwierciedlać zakres działalności.
5
Napisz biznes-projekt. W nim przeprowadzić analizę rozwoju prywatnego przedsiębiorstwa — usługi taxi. Opisz mocne, a następnie i słabe strony firmy. Określ jej możliwości i zagrożenia. Następnie opracuj strategię rozwoju firmy w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko, ale wykorzystać wszystkie możliwości i mocne strony organizacji. Oblicz okres zwrotu z inwestycji firmy, jaka kwota jest potrzebna jako kapitału zakładowego.
6
Zbierz wymagany komplet dokumentów, które wraz z wnioskiem podane w organy państwowe do rejestracji IP: paszport, NIP, dowód uiszczenia opłaty państwa. Dodatkowo możesz podać biznes plan (jeśli masz to napisane). Nie zawsze po otwarciu prywatnego biznesu wymaga niniejszy dokument.
7
Dołącz do podstawowego pakietu dokumentów wniosek o przejście na uproszczony system opodatkowania. Jeśli tego nie zrobi w terminie, to automatycznie będą mogli przypisać wspólnego systemu opodatkowania, a można ją zmienić tylko przez rok.
8
Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt do biura (służb) i samochody. Wynajem pracowników. Następnie zamów dobrą reklamę, aby przyciągnąć klientów.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.