Jak otworzyć nowy rodzaj działalności

Jeśli zdecydujesz się otworzyć nowy rodzaj działalności, nie zawarte w dokumentach założycielskich, trzeba wypełnić wniosek w formie р14001. Należy go skierować do urzędu skarbowego. Organ rejestrujący wprowadzi zmiany w informacji, które podane są w jednolitym państwowym rejestrze o firmie.

Jak otworzyć nowy rodzaj działalności

Trzeba

  • – formularz wniosku w formie Р14001;
  • – dokumenty przedsiębiorstwa;
  • – klasyfikacja narodowa rodzajów działalności.

Instrukcja

1
Weź formularz wniosku w sprawie zmian w informacji o osobie prawnej, zawarte w państwowym rejestrze. Na pierwszej stronie zatwierdzonego formularza wpisać nazwę urzędu skarbowego w siedzibie twojej firmy, a także kod organu rejestrującego.
2
Napisz pełną nazwę organizacji na rosyjskim zgodnie ze statutem lub innym dokument założycielski. Wprowadź dane osobowe osoby fizycznej, jeśli statusie organizacyjno-prawnym firmy jest indywidualny przedsiębiorca.
3
Wpisz główny państwowy numer rejestracyjny firmy, zgodnie ze świadectwem o państwowej rejestracji, wydanym ci przy tworzeniu firmy. Wprowadź datę przeniesienia numeru.
4
Napisz numer identyfikacji podatkowej zgodnie ze świadectwem, kod przyczyny rejestracji w urzędzie skarbowym jako płatnik podatków w wybranym systemie.
5
Na drugiej stronie formularza wniosku zaznaczyć w punkcie 2.13 Informacje o rodzajach działalności gospodarczej”. Na arkuszu, N formularza wpisz nazwę twojej firmy. Wybierz z krajowego klasyfikatora rodzajów działalności gospodarczej kod, odpowiedniego rodzaju zajęć, który zdecydował się wdrożyć w organizacji. Zapisz go w pierwszej kolumnie tabeli. W drugiej kolumnie wpisz nazwę rodzaju działalności.
6
Należy wziąć pod uwagę, że najpierw trzeba napisać rodzaj działalności, których już się zajmujesz, jeśli on nie uległ zmianie. Kod na powyższy классификатору trzeba wprowadzić tak, aby było napisane nie mniej niż trzech cyfr.
7
Jeśli otwierasz więcej niż dziesięć rodzajów działalności, to wypełnij 2 arkusz N oświadczenia, jeżeli ponad dwadzieścia – 3 arkusza i tak dalej.
8
Opodatkowanie według rodzaju działalności odbywa się w zależności od wybranego systemu. Jeśli wolisz utworzonego rodzaju działalności gospodarczej i płacenia podatków w ramach systemu uproszczonego, to sporządź oświadczenie o przejściu na УСН i przekazać je do organu podatkowego. Odpowiednio przechodzi się na „вмененку” lub całego systemu.
logo
Article Categories:
Rodzaje działalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *