Jak otworzyć konsultację psychologiczną

Pomoc psychologiczna już dawno przestała być czymś egzotycznym. Z każdym rokiem coraz więcej osób, które w trudnych sytuacjach życiowych zwracają się do psychologa. W tym zakresie obowiązują te same przepisy, co w każdym innym biznesie, są jednak i pewne cechy. I trzeba je wziąć pod uwagę, aby zrobić swój gabinet atrakcyjne dla potencjalnych klientów.

Jak otworzyć konsultację psychologiczną

Trzeba

  • – dyplom psychologa;
  • – świadectwo o samozatrudnienia;
  • – pomieszczenie.

Instrukcja

1
Otworzyć swoją prywatną konsultację psychologiczną można w ten sam sposób, jak każdy inny biznes. Ale pomyśl, czy nie warto najpierw popracować w szkole lub społecznym instytucji, aby zdobyć odpowiedni autorytet. Dla psychologa bardzo ważne jest zaufanie klienta. Dowiedz się w wydziale ochrony socjalnej, czy nie ma potrzeby takiej usłudze w centrum rehabilitacji lub placówce dla bezdomnych. Przy użyciu odpowiedniego dyplomu możesz pracować zarówno w stanie stałym, jak i w warunkach tymczasowego porozumienia.
2
Skontaktuj się z lokalną administrację i uzyskaj zaświadczenie o samozatrudnienia. Samodzielne i komercyjne instytucje mają możliwość zawierania umów na świadczenia określonych usług z indywidualnymi przedsiębiorcami. Dlatego to świadectwo nie zaszkodzi, nawet jeśli zdecydujesz się tymczasowo pracować w społecznym instytucji. To tym bardziej konieczne, aby otworzyć prywatny gabinet.
3
Znajdź pomieszczenie. Można go wynająć lub kupić. Bardzo przydatne dowiedzieć, czy nie ma w twojej miejscowości biurowy inkubatora, i warunki, na których początkujący przedsiębiorca może się tam dostać. To można się domyślić, na przykład, w dziale gospodarki lokalnej administracji lub w Funduszu wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli taki istnieje. Warunkiem, zazwyczaj jest opracowanie biznes planu. To zajmie trochę czasu, ale może pojawić się poważne wsparcie w postaci preferencyjnych wynajęcia wygodne pomieszczenia i prolongaty sam prawnej i księgowej obsługi.
4
Jeśli nie trafiły do inkubatora, wynajem pokoju i zrobić w nim remont. Twoi przyszli klienci muszą czuć się komfortowo. Zadbaj o to, aby miał gabinet dla indywidualnych i zajęć grupowych. Окрасьте ściany w spokojnych kolorach, wybierz wygodne meble.
5
Zadbaj o reklamie. Umieść ogłoszenia w lokalnych mediach i na stronach internetowych. Reklama w MEDIACH może być dla ciebie i za darmo. Na przykład, można prowadzić w rubryce „Porady psychologa” w gazecie lub radiu. Podobne materiały zwiększają oszacowanie od wydania, więc nie jest wykluczone, że daje taką możliwość.
6
Otwórz swoją stronę w internecie, wprowadź swoje kontakty. Można to zrobić formularz, aby potencjalni klienci mogli zadawać pytanie, a wy – dać im odpowiedź. To daje możliwość, aby tworzyć grono klientów, którzy w przyszłości będą stale korzystać z usług i przyciągną do gabinetu swoich znajomych.
logo
Article Categories:
Rodzaje działalności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *