Jak określić płeć ryby-papuga

Rybka-papuga – popularny mieszkaniec domowych akwariów, która otrzymała swoją nazwę dzięki temu, że jej przednia część głowy z pochyłym czołem i małym ustami przypomina dziób u papugi. Ryby te aktywne i bezpretensjonalny, mogą zorganizować gry, niż uzyskana w sobie miłość akwarystów. Jeśli chcesz hodować ryby papugi, trzeba umieć określić ich płeć, aby wziąć samca i samicę.

Jak określić płeć ryby-papuga

Instrukcja

1
Najbardziej częstym gościem w akwariach jest czerwony papuga. Ta piękna rybka jest koloru czerwonego, pomarańczowego, cytrynowego i różowych kwiatów. Po okresie adaptacji zaczyna rozpoznawać właściciela i nawet próbuje komunikować się z nim przez przednią ściankę akwarium.
2
Odróżnić samca od samicy u danego gatunku ryb nie jest łatwe, dymorfizm płciowy u nich wyrażone nie wprost. Najlepiej określić płeć u ryb, które osiągnęły dojrzałość płciowa, która występuje w wieku około półtora roku.
3
W przeciwieństwie do większości ryb, samce ryb-papuga większe niż samice. Poza tym, kolor u samców jaśniejsze i bardziej nasycone, niż bardziej блеклых самочек.
4
Należy zwrócić uwagę na płetwy ogonowej ryby papugi. U samic końce płetw bardziej zaokrąglone, podczas gdy końce płetwy u samców spiczaste.
5
Ryby papugi wybierają sobie stałą parę, więc nie warto roślin lub sprzedaży ryb, które osiągnęły dojrzałość płciowa i zdecydowaliśmy się na wybór partnera.
6
Przed przystąpieniem do tarła ryby papugi rzeźbione sobie schronienie, wykopując które uniemożliwiają im glony. Jeśli cenisz sobie krajobrazem w swoim akwarium, lepiej będzie, jeśli sami zaproponujcie ryby miejsca do tarła. Umieścić wąski kamień pod kątem 45 stopni w pobliżu zraszacza sprężarki. Jeśli zauważysz, że papugi zaczęli aktywnie czyszczone kamień, to znaczy, że przygotowane przez ciebie miejsce im się podobało.
7
Aby z kawioru wykluły się smażyć, trzeba zastąpić dziesięć-piętnaście procent wody дистиллятом, a także zmniejszyć kwasowość do 6,8.
Należy zwrócić uwagę
Czerwony papuga – sztucznie wyhodowana hybrydowy, dlatego wiele samce są bezpłodne. Niestety, to nie można w żaden sposób określić przy zakupie zwierząt.

Porada
Ryby papugi słyną jasny kolor. Jednak smażyć rodzą się nijakie szare. Żywe kolory zyskują miesięcy do pięciu.

logo
Kategoria:
Akwariowe rybki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.