Jak określić płeć gupiki

Gupiki – małe rybki akwarium. Są one bardzo popularne wśród akwarystów ze względu na jego jasnych kolorów i skromny do panujących warunków. Określić płeć gupiki nie jest trudne.

Jak określić płeć gupiki

Trzeba

  • -żywe rybki akwariowe;
  • -uwagi i logiki.

Instrukcja

1
Gupiki – żyworodne akwariowe rybki, spokojny, skromny i bardzo piękne.Sortowanie narybku gupika można rozpocząć już od dwóch tygodni. Najlepiej jest to zrobić po karmieniu. W dwutygodniowym wieku u samic gupika na podbrzuszu w pobliżu płetwy odbytu staje się znacznie ciemny punkcik. Co prawda nie u wszystkich osobników przejawia się to w tym samym czasie, więc sortowanie odbywa się wielokrotnie. U светлоокрашенных ras plamkę jasne, a nie ciemne, nie ma srebrny odpływu. U samców jest brak, brzuch ma jednolity srebrny połysk.
jak rosną gupiki
2
Samice gupika znacznie większe niż samce dorastają do 5-6, a czasem i do 7 cm Długość ciała samców nie przekracza 3-4 cm Różnica w rozmiarach – jeden z głównych, najbardziej zauważalnych różnic, które pozwalają określić płeć ryb.
gupiki jak zawierać
3
Samice gupika zwykle mają szary kolor z zielonkawym lub fioletowym odcieniem, płetwy ogonowej mały. Samce są bardzo piękne, mają żywą, atrakcyjną kolorystykę. Kolorowe plamy, kreski, wzory na ciele shimmer wszystkimi kolorami tęczy. Ogon i płetwy długie, bujne i, w zależności od gatunku, mają zróżnicowaną formę. Przy dobrym żywieniu różnica w kolorze staje się widoczna już w półtora – dwa miesiące.
dyskryminować płci ryb akwariowych gupiki
4
Samiec gupika ma wydłużone, polehňa z boków ciała. Ciało kobiety też wydłużone z bardziej spłaszczonej tylną częścią. Określić płeć ryby na tej podstawie trudne, zwłaszcza przy braku doświadczenia.
jak prawidłowo dbać o baranami
5
Anal płetwy samców i samic gupika ma inną strukturę. U samic jest on okrągły kształt. U samców z głębią, zaostrzony. Później, w półtora – dwa miesiące, zaczyna się do skrętu. Powstaje геноподий. Co prawda nie u wszystkich osobników ten objaw pojawia się jednocześnie. Czasami pewnie określić płeć można tylko w 3 – 4 miesiące, co wiąże się z dość często проявляющимся гермафродитизмом ryb.
smażyć szermierzy przezroczyste
logo
Kategoria:
Akwariowe rybki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.