Jak określić płeć piskląt papugi falistej

Falista papuga – jeden z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Opiekować się nim nie jest trudne, tym lubią zajmować się i dorośli, i dzieci. Oczywiście, najciekawsze wziąć w sklepie zoologicznym w bardzo małym piskląt i rozwijać go. Jednym z ekscytujących przyszłych gospodarzy pytań przy wyborze zwierzaka staje się określenie jego płci.

Jak określić płeć piskląt papugi falistej

Instrukcja

1
Kup kilka pisklęta papug falistych. Lepiej będą się czuć we dwoje, bo w większości papugi – bardzo towarzyskie ptaki. Ale warto zauważyć, że para musi być разнополая. wtedy ptaki będzie weselej razem, a może nawet będą w stanie wypłacić potomstwo.
2
Należy zwrócić uwagę na надклювную восковицу papuga. To właśnie ona pomoże ci określić jego płeć. Pamiętaj, że im niższy wiek piskląt, tym trudniej będzie to zrobić. Do 40-dniowego wieku wiarygodnie określić płeć nie jest niemożliwe, tak jak i u samców, u samic w młodym wieku восковица tego samego jasno-różowy.
3
W przedziale od 40 dni do 2-3 miesięcy od momentu wyklucia piskląt zaczynają się zmiany w kolorze надклювной восковицы. Co do samców papużek falistych, to staje się jednorodna, różowo-fioletowy kolor. U dorosłej papuga-samca восковица zyskuje intensywny niebieski kolor.
4
Kobiety w podobnym wieku надклювная восковица niejednorodnego jasnoniebieskim lub jasny beż z białymi znaczeniami. Również u samic można zobaczyć lekką falbankę wokół nozdrzy. W miarę dorastania samice papugi восковица staje się jasno-brązowej. Należy zwrócić uwagę również na łapki ptaków. U samców są one niebieskawe kolory, u samic – różowy.
5
Obserwuj i za zachowanie swoich zwierząt. Może również opowiedzieć o płci piskląt. Samce papużek falistych są zwykle bardziej aktywne, towarzyskie. Przyciągają uwagę, hałas, głośno śpiewają. Łatwo je można nauczyć się mówić, jeśli regularnie przeprowadzać treningi.
6
Самочки bardziej spokojne, lubią patrzeć z boku za swoim partnerem. Zazwyczaj nie można ich nauczyć rozmawiać. Także samice papugi mają zwyczaj „porządek” na swoim nowym miejscu zamieszkania. Mogą zacząć wyrzucać z komórki rzeczy, раскидывать ich po kątach. Hodowla papużek falistych nie jest to proces łatwy, trzeba się ciągle zajmować się swoimi zwierzętami, zwracać im uwagę. Ale w zamian za to oni dadzą ci tylko pozytywne emocje.
logo
Kategoria:
Papugi i kanarki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.