Jak przyciąć skrzydła papuga

Wśród właścicieli papug uważa się, że ptaki z obciętymi skrzydłami łatwiej oswoić. Należy wiedzieć, że wszystkie nieprzyjemne dla ptaków zabiegi nie powinny być wykonywane przez samego właściciela, aby papuga nie zapamiętał „złe traktowanie”. Dlatego poproś znajomego lub innego członka rodziny, aby pomóc ci.

Jak przyciąć skrzydła papuga

Trzeba

  • – Nożyczki;
  • – ściereczka lub ręcznik.

Instrukcja

1
Przykryj stół z gazetami. Włącz lampę. Wyjąć papugę z klatki, przytrzymując ręką jego łapki. Aby ptak się nie bała, przykryć głowę papugi szmatką lub ręcznikiem. Położyć papugę na stół i poproś znajomego lub członka rodziny potrzymać go za głowę i nogi.
jak przycinać pazury papuga wyborczej
2
Rozłóż skrzydła papuga. Ptak w tym przypadku musi leżeć na plecach. Należy sprawdzić, czy pióra, zaplanowane do cięcia. Naczynia pióra lepiej nie dotykać. Odróżnić je od innych piór łatwo: u nich porowata powłoka, są one malowane w czarny, brązowy lub czerwony kolor.
jak wychować papuga
3
Rozpocząć przycinanie piór na skrzydle do ich zgrubienia – kilka centymetrów od skóry. Nie martw się, papuga wyborczej nie będzie bolało. Podczas przycinania zostaw trzy-cztery pióra na końcu skrzydeł i kadłuba, aby ptak nie wyglądała „облезлой postacią”.
4
Przytnij tak, aby pióra na drugim skrzydle. Po zabiegu uspokój ptaka, posadzić ją w klatce, daj przysmak, a dopiero potem przesuń „próby lotnicze”. Jeśli skrzydła papuga przycięte poprawnie, to przy próbie polecieć nie spada w dół, a delikatnie planuje.
5
Jako opcja, przyciąć na kilka piór w środku każdego skrzydła i zobacz, jak papuga się nimi cieszy. Jeśli ptak, nie widząc straty, doskonale pływa, wyciąć jeszcze kilka piór z każdego skrzydła.
6
Przeciąć skrzydła później, w miarę wyrastania piór. Jakiś czas po zabiegu papuga może się martwić, uporządkować перышки w poszukiwaniu brakujących. Nie martw się, proces ten nie będzie trwał długo.
Należy zwrócić uwagę
Przycinanie skrzydeł pomoże uniknąć „ucieczki” papuga w otwarte okno lub drzwi uderzających o szyby, trafienia w wentylatory sufitowe.

Porada
W żadnym wypadku nie przeciąć skrzydła papuga, jeśli jest on niezbędny do rozmnażania. Skrzydła mu potrzebne do wyważania od parowania.

Zanim przyciąć skrzydła u piskląt papuga, poczekaj na moment, kiedy nauczą się latać i trenuje mięśnie.

logo
Article Categories:
Papugi i kanarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *