Jak wybrać kilka papuga wyborczej

Dla pełnego społecznego kontaktu jednego rozmowę z człowiekiem domowego волнистому попугайчику za mało. Dlatego prędzej czy później właściciel papugi-mężczyzna myśli o organizowaniu самочки, i odwrotnie. Zadanie komplikuje fakt, że te ptaki wybierają sobie kilka, kierując się nie tylko instynktem prokreacji, ale i osobistą sympatią.

Jak wybrać kilka papuga wyborczej

Instrukcja

1
Wybierz kilka swoich papuga wyborczej w kolorze i wieku. Najlepiej u obu ptaków musi być upierzenie o podobnym kolorze. Optymalna różnica wieku między faliste попугайчиками – dwa-cztery lata na korzyść mężczyzny. Jeśli kobieta okaże się powyżej lub większe, może заклевать partnera, zwłaszcza, jeśli u niego nie było jeszcze okresu pierzenia, отмечающего przejścia w dorosłe życie птичью.
2
Przyjrzyj do charakteru swojego zwierzaka, i odebrać mu parę, na podstawie tych obserwacji. Jeśli budgie towarzyski, będzie mu odpowiadał ten sam energiczny przyjaciółka. Należy pamiętać, że w środowisku papugi panuje matriarchat: prawdopodobnie samica będzie, dla żartu, czy na poważnie, znęcać się samca, więc nie warto brać w kilka do nadmiernie aktywnej pani spokojnego боязливого kawalera: istnieje ryzyko, że ona go заклюет w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu.
3
Postaraj się wziąć drugiego papugi falistej u zaufanego sprzedawcy z gwarancją zwrotu ptaki w tym przypadku, jeśli nie уживется z już istniejących zwierzakiem. Jak i ludzie, papugi mają swoje sympatie i antypatie, dlatego przewidzieć ich reakcję na pojawienie się w domu nowego „członka rodziny” jest praktycznie niemożliwe. Zresztą, nawet kumple попугайчики-неразлучники, mogą czasami się kłócić i gryźć się nawzajem. Dlatego należy zwracać nie прижившуюся masz ptaszka jej właściciela tylko w przypadku, wręcz agresji ze strony jednego (lub obu) podopiecznych.
4
Należy zwrócić szczególną uwagę na адаптационному okresu. W ciągu pierwszych kilku dni papugi będą poznawać, aby przyzwyczaić się do siebie. W tym okresie w parze dzielone roli głównej najczęściej staje się samica). Proszę nie zwracać uwagi na drobne starcia i walki o grzęda lub pokarm, ale przy tym zadbać, aby każda ptaki miała swój własny karmnik i, w miarę możliwości, swoje zabawki. Jeśli relacje między samcem i самочкой nijak nie układają, a jeden z nich niemiłosiernie bierze innego, nie czekaj, gdy wszystkie „стерпится-слюбится”. Oddajcie nowego papuga z powrotem do sklepu i spróbować zacząć wszystko od początku. Ptaki te mogą привередничать w wyborze pary, ale ze swoim partnerem lub wybrańca pozostają na całe życie.
logo
Kategoria:
Papugi i kanarki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.