Jak pić papuga wodą

Papugi – słodkie i wzruszające istoty, które potrzebują troskliwa opieka i zdrowe odżywianie. Od tego, jak dobrze uważaj na swoim zwierzakiem, zależeć będzie jego nastrój i samopoczucie. Dotyczy to nie tylko doboru pasz, suplementów diety i witamin, ale i wody.

Jak pić papuga wodą

Instrukcja

1
Nieodłącznym atrybutem każdej komórki musi być poidło. Istnieje ich dwa rodzaje : otwarte i zamknięte. Oczywiście, lepiej jest użyć zamknięte poidła z pleksi. Do nich nie trafia pokarm, odchody, woda pozostaje czysta i świeża. Automatyczne klatki trzeba myć codziennie, dokładnie usuwając wszystkie szlamy i osady.
jak zrobić, żeby papuga kąpał
2
Woda w każdej porze roku musi być zimniej 15 stopni. Nie pozwól, papuga wyborczej zimnej wody – ona może być przyczyną rozwoju chorób układu oddechowego. A zbyt ciepła woda nie gasi pragnienia. Zmieniaj wodę w поилке każdego dnia, niezależnie od tego, czy zostało w niej coś, czy nie.
гамавит od biegunki dobry środek dla papug
3
Nie warto pić papuga wodą z kranu – zawiera wiele szkodliwych pierwiastków i cząsteczki rdzy. Najlepszym rozwiązaniem jest woda destylowana lub woda dla niemowląt. W skrajnym przypadku należy używać wody filtrowanej wody, ale w tym przypadku uważać za годностью swojego filtra. Nie zaleca się dawać крылатому przegotowanej wody, tak podczas gotowania umierają nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale i rozpadają się użytecznych pierwiastków śladowych, które są niezbędne do utrzymania organizmu papuga w dobrej formie. Przy wyborze wody należy zwrócić uwagę na skład – najważniejsze, aby była неминеральной i niegazowanej.
leczyć papuga
4
Oprócz wody papugi można pić soki z warzyw i owoców. Najlepiej, jeśli będą one świeże. Papugi uwielbiają soczyste jabłka, jarząb, porzeczki, truskawki, kapusta, owoce cytrusowe. Z nich można śmiało robić фреши. Nie warto podawać swojemu pupilowi kupione soki, nawet dla dzieci. W nich zawiera zbyt dużo glukozy i konserwantów, które są szkodliwe, a w dużych ilościach śmiertelne dla ptaków. Także nie warto nadużywać soki, wzbogaconymi witaminami. Jeśli dbasz o swojego zwierzaka, lepiej kup dla niego w sklepie zoologicznym witaminy, specjalnie zaprojektowane dla papug.
stan zapalny tarczycy u papugi nimfy
logo
Kategoria:
Papugi i kanarki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.