Jak karmić młodych szermierzy

Już kilka godzin po pojawieniu się na światło smażyć szermierzy stają się na tyle samowystarczalni i potrzebują w diecie. Teoretycznie, algal nazębnej, znajdującej się w akwarium, może wystarczyć im na jeden-dwa dni. Należy jednak pamiętać, że karmienie narybku w pierwszych dniach życia ma duży wpływ na ich dalszy rozwój. Więc podejść do pisanie „menu” należy bardzo poważnie.

Jak karmić młodych szermierzy

Instrukcja

1
Karmienie narybku zaleca się 5-7 razy dziennie w małych porcjach. W pierwszej połowie dnia należy podawać pokarm 3-4 razy w odstępach 1-1,5. Następnie można zrobić trzy godziny przerwy. Zwiększ czas karmienia w drugiej połowie dnia do 2-2,5 godzin. W przyszłości liczba karmienia można stopniowo ograniczać.
Jak karmić młodych szermierzy
2
Do karmienia można stosować zarówno gotowe, jak i domowe mieszanki. Zazwyczaj pierwszym pokarmem dla narybku staje się „żywa pył” – drobne organizmy żyjące w zbiornikach wodnych. W „menu” zaleca się włączenie науплий cyklopa, коловраток, wodnych „piekło”. W sezonie letnim zrobić „na żywo pył” można samodzielnie. Weź pojemnik, napełnić ją wodą i pozostawić na ulicy na 1-2 dni. Weź sitko i delikatnie zbierz larwy komarów i innych owadów.
Jak rozmnażają się астронотусы
3
Dozwolone jest korzystanie z gotowych mrożonych pasz, podobne w składzie z „żywą pyłem”. Jednak ich wartość odżywcza jest nieco niższa, niż żywych. Można również zastosować specjalny sucha karma, łącząc go z roślinnym. Jednak profesjonalne akwaryści używają gotowe suche karmy tylko jako dodatkowego karmienia.
jak przechowywać трубочника
4
Jeśli z tych czy innych powodów, nie zdążyli zaopatrzyć się gotowymi paszami lub składników niezbędnych do sporządzenia mieszanki, to pierwsze karmienia można użyć żółtka. Ugotować jajko w fajny i pozostawić do ostygnięcia. Wyjmij żółtka i отломите kawałek. Przytrzymaj go między palcem wskazującym i больим palcem, zanurzyć w wodzie i dokładnie rozetrzyj. Uzyskane „pył” będzie dobrym zasilaniem dla młodych. Przechowywać żółtko należy w lodówce, maksymalnie 3 dni. Również do „awaryjnego” karmienia można użyć jajko i mleko w proszku i mleko w proszku.
czym karmić pielęgnic
5
Dość często do zasilania młodych szermierzy hodowane инфузорию-z buta. Wprowadzenie do diety tego mikroorganizmu przyspiesza rozwój ryb, poprawia wzrost i sprawia, że ich aktywnie poruszać. Zagotować i ostudzić dwa litry wody. Wlać do słoika i umieść w niej skórkę od banana. Zaznacz, nie nakrywając pokrywą, na 3-4 dni w jasnym, ciepłym miejscu. Najpierw woda w banku помутнеет i zacznie wydobywać się słodkawy zapach, a następnie znowu stanie się przezroczysty. Następnie otrzymany roztwór można stopniowo dodawać do akwarium za pomocą strzykawki lub łyżki.
rybki gupiki ich różnicy
6
W miarę wzrostu narybku ich przekładają się na większe gatunki paszy. W drugim tygodniu można wprowadzać do diety drobno pokrojone krewetki solance, gumowce i трубочника.
7
Przez godzinę po karmieniu ryb należy dokładnie wyczyścić dno akwarium cienkie wężem, zbierając resztki pokarmu i wymienić część wody.
logo
Article Categories:
Akwariowe rybki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *