Jak określić konstytucję człowieka

Charakterystyka rozwoju fizycznego człowieka jest ważna nie tylko dla oceny normy wzrostu w wiek różnych okresach, ale i dla ostrzeżenia psychologicznych kompleksów, które pojawiają się u młodzieży w самоанализе swojego wyglądu. Konstytucja człowieka zależy od dziedziczności i przejawia się już w wieku przedszkolnym, dlatego dzieci różnią się od siebie, i wzrostu, i w budowie narządów wewnętrznych, a według niektórych морфологическим funkcjonalny.

Jak określić konstytucję człowieka

Trzeba

  • – ростомер;
  • – lustro człowieka;
  • – tabela norm rozwoju fizycznego człowieka, zgodnie z wiekiem;
  • -karta medyczna

Instrukcja

1
Stań przed lustrem i zastanów się w pełny wzrost. Nawet przy powierzchownym zbadaniu swojej figury będą widoczne cechy budowy ciała. Jeśli masz wzrostu powyżej średniej, a szyja, twarz i kończyny, wąskie, to dostrzec pierwsze oznaki zewnętrzne астенического typu ciała.
2
Poznaj dane karty medycznej w celu potwierdzenia lub obalenia hipotezy. Przy астенической konstytucji człowieka zaznacza się tendencja do niewielkiego przyczyną błędnego pomiaru ciśnienia. Serce, zwykle mniejszych rozmiarów, niż przy innych typach budowy ciała, a metabolizm przyspieszony. Czasami o takich ludzi mówi: „Nie w konia pasza”.
3
Rozważ swoje zdjęcia z dzieciństwa. Jeśli od najmłodszych lat obserwuje się zwiększone tusza, szeroka klatka piersiowa, szyja krótka i szeroka, to zewnętrzne oznaki wskazują na гиперстеническую konstytucji. Młodzi ludzie zajmujący się sportem, wyglądają szczupła i muskularne, co kształtuje wyobrażenie o nich w zespole rówieśników, jak o sportowych, eleganckich i liderów grupy. W przypadku braku zajęć, obserwuje się wzrost brzucha, co przyczynia się do przestrzenny żołądek i opóźnione procesy metaboliczne.
4
Upewnij dynamikę wzrostu i wagi zgodnie z wiekiem w tabeli norm rozwoju. Przy minimalnych odchyleń od normy, przy braku skarg na podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, rodzaj konstytucji człowieka charakteryzuje się нормостенический.
5
Zmierz swój wzrost za pomocą ростомера. Jeśli przez cały okres dzieciństwa swój wzrost był mniejszy wszystkich w grupie lub klasie, ale przy porodzie był odpowiedni, można przypuszczać o istnieniu нанизма (zaburzenia wzrostu bez wyraźnych zaburzeń rozwoju): непропорционального lub proporcjonalnej.
6
Przeanalizuj warunki życia. Opóźnienie wzrostu i rozwoju może z czasem wyrówna, jeśli jest związana z wad zasilania, негигиеническими warunkami życia, częste choroby, itp. Nawet drobne próbuje zmienić warunki życia, wpływają na poprawę cielesnej struktury człowieka.
7
Dowiedz się od rodziców, nie wynika czy zmniejszenie wzrostu z genetycznymi chorobami lub wcześniej istniejących zakażeń matki w czasie ciąży. Przy tym dziecko rodzi się z niskiej masy mięśniowej, z niskimi wskaźnikami wzrostu i jego rozwój może iść wolniej, niż u innych dzieci. Obserwuje się późniejsza zmiana zębów mlecznych i opóźnienie dojrzewania. Rozpoznano гипопластический нанизм, przy którym możliwe jest wyeliminowanie opóźnienia wzrostu i rozwoju.
Należy zwrócić uwagę
Przy każdej konstytucji ludzkiego ciała można poprawić, uprawiając sport, uzdrowieniem, poprawiając warunki higieniczne życia. Zmienić radykalnie jeden typ budowy ciała na inny – nie jest możliwe, ponieważ związek ciała i narządów wewnętrznych natychmiast zareagują chorobami w przypadku niemożności radzenia sobie z obciążeniami.

Porada
Psychologiczne kompleksy z powodu budowy ciała najbardziej jaskrawo ujawniają się w okresie dojrzewania i dorosłości. W tym przypadku ważną staje edukacyjna i socjalna nauczycieli i rodziców na temat urody nie tylko zewnętrznej, ale i wewnętrznej: kobiecości i męskości, dobroci i szlachetności.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.