Jak określić dzień poczęcia

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn są gotowe do rozmnażania tylko 4% w ciągu całego życia. Czyli średnio to dwa lub trzy dni w miesiącu, począwszy od 11-15 lat przed wystąpieniem menopauzy. W zasadzie poczęcie dziecka następuje w okresie owulacji – czasu, kiedy dojrzały oocyt na wyjściu z jajnika jest gotowa do zapłodnienia. Oprócz tego, kobieta może zajść w ciążę i za parę dni do owulacji.

Poczęcie dziecka jest bardzo radosny i intymny moment

Trzeba

  • Do tego trzeba obserwować swój organizm co najmniej dwa lub trzy miesiące. Zazwyczaj owulacja jest określona za pomocą pomiaru podstawowej temperatury ciała. Dlatego proszę o cierpliwość, a także градусником, notatnik i długopis, aby świętować zmiany.

Instrukcja

1
Mierzyć temperaturę trzeba z rana, jeszcze nie wstał z łóżka. Termometr należy umieścić w ustach, pod językiem lub w odbytnicy. Lepiej użyć kwarcowy termometr, tak jak mercurial może być niebezpieczny. Pamiętaj, że zmieniać temperaturę trzeba się jednym i tym samym sposobem, a także najlepiej w tym samym czasie.
2
Zaznacz temperaturę ciała w notatniku. Można zbudować dowolny harmonogram i mieć oko na niego za nieregularny.

Okres owulacji można dowiedzieć się na gwałtowny skok, który następuje bezpośrednio po niej. W dniu owulacji temperatura ciała obniża się o około jedną lub dwie dziesiąte stopnia, a następnie gwałtownie wzrasta co najmniej dwie dziesiąte stopnia. Zazwyczaj trzyma się na tym poziomie aż do miesiączki.

Wyglądać harmonogram powinien mniej więcej tak
3
Należy wykonać pomiar na co dzień. To pomoże ci uniknąć nieplanowanej ciąży, a także począć długo oczekiwanego dziecka bez pomocy kosztownych testów.
Należy zwrócić uwagę
Małe skoki temperatury mogą być w trakcie całego cyklu. Jednak dopiero po tym, jak owulacja nastąpiła, temperatura znacznie wzrasta na długi okres. Jeśli kilka miesięcy nie zauważyć znacznych skoków temperatury, to jest to powód, aby udać się do lekarza.

Porada
Ponadto, u wielu kobiet w okresie owulacji następuje wydzielanie przezroczystego śluzu, a także obrzęk gruczołów sutkowych. Niektóre dziewczyny narzekają na ból w dole brzucha.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *