Jak sprawdzić dokładny dzień poczęcia

Zapłodnienie to proces scalania żeńskich i męskich komórek rozrodczych. Plemniki zachowują zdolność zapłodnić komórki jajowej w ciągu 2 dni. I jeśli rozrodczy kobiet komórka wejdzie w fazę owulacji, to jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Jeśli w tym okresie owulacji, nie ma poczęcia nie dojdzie.

Jak sprawdzić dokładny dzień poczęcia

Trzeba

  • – termometr;
  • – notatnik, długopis;
  • – analiza śluzu z szyjki macicy;
  • – test ciążowy;
  • – wyniki USG.

Instrukcja

1
Do obliczania dnia poczęcia dziecka skorzystaj ze specjalnych kalkulatorów, znajdującymi się w internecie.
2
Ponieważ najbardziej pomyślny okres dla poczęcia dziecka jest data, kiedy występuje owulacja, to dokładny czas poczęcia będzie taka sama jak data owulacji. Czas trwania cyklu 28 dni, owulacja występuje na 14-ty dzień. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym dniu najbardziej wysoka. Przy długości cyklu 21 – 24 dni faza owulacji następuje na 10 – 12 dni, w cyklu 32 – 35 dni –owulacja – 16 – 18 dzień.
3
Obliczyć datę poczęcia (owulacji) za pomocą wykresu podstawowej temperatury. Przy pomiarze podstawowej temperatury codziennie rano termometr wstrzykuje się w odbytnicy (około 5 cm) na 7 – 10 minut. Jeśli temperatura mniej niż 37 stopni, to kobiece ciało jest przed owulacją, gdy temperatura nieco przekracza 37 stopni, to – po owulacji. Data przeddzień wzrostu podstawowej temperatury – faza owulacji.
4
Za kilka dni do dojrzewania komórki jajowej lepkie i gęste upławy są przezroczyste i тягучими. W tym okresie bardzo duże prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.
5
Na środkowym etapie cyklu miesiączkowego zwrócić się do specjalisty – lekarza-ginekologa. On weźmie na badanie śluzu z szyjki macicy i określić datę owulacji (poczęcia) z dokładnością do 1 – 2 dni.
6
Kup w aptece test do wykrywania owulacji.
7
Skonsultuj się z przeprowadzającej badanie usg. Jest to najprostszy i najbardziej niezawodny sposób określić dokładnej daty poczęcia.
Należy zwrócić uwagę
Małe skoki podstawowej temperatury są możliwe w ciągu całego cyklu. Ale po wystąpieniu owulacji temperatura znacznie wzrasta na dłuższy okres. Jeśli kilka miesięcy nie zauważyć znacznych skoków temperatury, to należy udać się do lekarza.

Porada
Aby kobieta zaszła w ciążę, lekarze zalecają powstrzymanie się od kontaktów seksualnych z partnerem, w ciągu 5 dni przed owulacją, tak jak męskie komórki płciowe dojrzewają w ciągu pewnego czasu.

logo
Article Categories:
Ciąża i poród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *