Jak odzwyczaić od smoczka dziecka

Nie ma nic niezwykłego w tym, że dziecko przyzwyczaja się do jakiegoś uleczenia, na przykład do smoczka, który odgrywa bardzo ważną rolę w pierwszym roku życia dziecka. Ale w pewnym okresie czasu rodziców zaczyna się wstydzić, że ich подросший maluch nadal ssie smoczek. Istnieje kilka sposobów, aby pomóc крохе odzwyczaić się od niej.

Jak odzwyczaić od smoczka dziecka

Instrukcja

1
Należy pamiętać, że dziecko jest gotów rozstać się ze smoczkiem w 6-8 miesiącu życia. Ale większość rodziców przegapić moment, kiedy dziecko zaczyna wypluć smoczek i uczyć się zasnąć bez niej. Oczywiście, nie trzeba wyrzucać ją w ten sam dzień, ponieważ zapotrzebowanie na nią u dziecka jest jeszcze zbyt świeża. Wystarczy wyjąć smoczek z dala od dziecka, aby nie kusić go.
2
Отучайте dziecka od smoczka stopniowo. Staraj się skracać czas trwania korzystania z nikim. Zaproponuj ją rzadziej i rzadziej, aż stanie się pojawiać tylko na czasie dziennego i nocnego snu. Dalej niech smoczek tylko na noc, a następnie w ogóle zrezygnować z jej użytkowania.
3
Pomóż swojemu dziecku nauczyć się karmienie ze słomką lub filiżankę. A jedzenie podawać w пиале lub talerzu. W ten sposób dziecko szybciej zapomni butelkę, która tak czy inaczej przypomina mu o пустышке.
4
Nie proponuj dziecku smoczek sami. Niech jej tylko w przypadku, gdy dziecko uparcie wymaga smoczek.
5
Pokroić na placebo. A kiedy dziecko zacznie płakać i błagać „ssać”, wyjaśnij mu, że czasami rzeczy się psują i stają się bezużyteczne. Że dorósł i łatwo może się obejść bez sutki. Упирайте na to, że maluszek stał się duży i samodzielny, a smoczek potrzebna jest tylko małym dzieciom, które nie umieją chodzić. Dopóki twoje dziecko nie rozumie, że w sklepie można bez problemu kupić nową pustą skorupę, i szybko straci zainteresowanie „испортившейся”.
6
Jeśli dziecko nie ma potrzeby w пустышке dzień, ale mu ciężko bez niej zasnąć, spróbuj wymienić smoczek ulubionej куколкой lub miękką zabawką. Najpierw pozwól, aby крохе zasypiać w towarzystwie tego i innego.
7
Spróbuj umówić się z dzieckiem, jeśli отучаете go od smoczka w stosunkowo świadomym wieku. Rozwiązanie rozstać się z ulubionej nikim musi podjąć sam.
8
Umieść zabawki dziecka w dostępne miejsce. Daj mu możliwość poznania różnych przedmiotów, rysować i rzeźbić wtedy, kiedy on tego chce. Tak dziecka, jak отвлечется od smoczki.
Porada
Dla отучения dziecka od smoczki dla dzieci psychologowie i lekarze zalecają, aby wybrać stabilny i spokojny okres życia dziecka – bo mu się po raz pierwszy będzie rozstanie z przedmiotem-pocieszycielem, przedmiotem-innym.

Pamiętaj, że po roku proces rozstaniu ze smoczkiem odbędzie bardziej bolesne. I może stać się psychicznie ciężki jak dla okruchy, jak i dla rodziców.

Nigdy nie zręczność dziecka smoczek siłą. I nie udawaj, że nie możesz jej znaleźć w momencie, gdy dziecko jest niespokojny i prosi przywrócić mu smoczek.

logo
Article Categories:
Rozwój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *