Jak odzwierciedlenia w rachunkowości komputer

Kolejność odbicia zakupionego sprzętu w rachunkowości zależy nie tylko od jej wartości, ale i od systemu podatkowego, w której działa przedsiębiorstwo, a także od księgowej учтенной polityki.

Jak odzwierciedlenia w rachunkowości komputer

Instrukcja

1
Technika komputerowa приходуется według pozycji w liście przewozowym. Jeśli jednostka systemowa został dostarczony w gotowej montażu, to jego приходуют w pełni. Monitor i jednostka systemu należy uwzględnić jako oddzielne obiekty. Jeśli elementy komputera mają różną żywotność i w liście przewozowym wydane w osobnych wierszach, to w każdej części jest przypisany инвентаризационный pokój, po czym kładzie się na konto. Jeśli łączna wartość wszystkich konstruktywnie przegubowych dodatku przekracza 100 wysokością płacy minimalnej, komputer biorą pod uwagę jako jeden obiekt środków trwałych.
2
Zgodnie z punktem 5 MODU 6/01 i pkt 7 MODU 1/2008, jeśli rachunkowe konto polityka zakłada odbicie podstawowych środków do 40 tys. zł w ramach finansowo-kosztów produkcji, to nowo zakupionej nieruchomości, w szczególności komputer, odbija się na rachunku 10 i naliczane od kredytu rachunków 20,44 lub 26.
3
Jeśli masz konta w polityka tego nie przewiduje, to każdy obiekt zastanów jako główny środek na koncie 08 „Inwestycje w aktywa trwałe”, кредитуя z wynikiem 60 „Rozrachunki z dostawcami i wykonawcami, a następnie przenieść na konto 01 „środki trwałe”. Jeśli części zamienne zakupione oddzielnie, w okresie ich eksploatacji mniej niż 12 miesięcy są приходуются na koncie 10 „Materiały”.
4
Zgodnie z pkt 1 art. 256 ordynacji podatkowej, przy obliczaniu podatków komputer o wartości co najmniej 40 000 zł nie będzie uznany jako główny środek, to znaczy, przekręcaj go w składzie podatkowych wydatków na datę oddania do eksploatacji w ramach kosztów materiałowych.
5
Pieprząc komputer jako podstawowe narzędzie, wprowadź go do eksploatacji. Do tego oblicz okres jego użytkowania. Na podstawie norm amortyzacji i okresu eksploatacji, oblicz wielkość odpisów amortyzacyjnych. Instalacje do ich likwidacji jest następująca: debet 20,44 lub 26 rachunki i kredyt 02 konta.
logo
Article Categories:
Budżetowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *