Jak mogę dokontać realizację bez VAT

Księgowi firm działających na głównym systemie podatkowym, rzadko dają zielone światło na zakup towarów lub usług od przedsiębiorstw działających na systemie uproszczonym. Wynika to z морокой wokół VAT.

Jak mogę dokontać realizację bez VAT

Instrukcja

1
Główny problem w tym, że przedsiębiorca na УСН nie jest zobowiązany do zapłaty podatku od wartości dodanej w budżecie, z firm na udogodnień głównej tego obowiązku nikt nie strzelał. I niezależnie od tego, kupiony towar z VAT lub bez niego, podatek i tak będzie wymagało jego spłaty. Pozornie ślepy zaułek, ale wyjście w tym przypadku jest.
2
Przedsiębiorca na „uproschenke” musi zawrzeć z klientem umowę, w który trzeba włączyć w przybliżeniu następujące punkty:1. Cena produktów (usług) sprzedawanych w ramach niniejszej umowy wynosi 22 580 zł.2. Koszt sprzedanych produktów (usług) zmniejszona o kwotę podatku VAT. Faktura na podstawie niniejszej umowy Wykonawca nie jest wystawiany, towary (usługi) nie stosuje się podatku VAT zgodnie z p. 2 art. 346.11 szefa 26.2, a także pkt 3 art. 169 rozdział 21 ordynacji podatkowej.
3
W tym przypadku firma na УСН nie powstaje obowiązek zapłaty podatku VAT do budżetu, tak jak faktura nie jest, a firma na udogodnień głównej płaci podatek od wartości dodanej w normalnym trybie. Warunkiem takiej realizacji bez VAT jest zmniejszenie kosztów отгруженной produktów lub świadczonych usług o kwotę podatku, który nabywca będzie musiał oddać podatkowym. W przeciwnym razie poniesie stratę.
4
Jeśli nabywca żąda faktury, można ją wypisać, ale w takim przypadku dokument ten jest ustawiany przez kupującego w „Księdze zakupów”. W wyniku sprzedawca na УСН będzie zobowiązany oddać deklaracje VAT, który został określony w dokumencie.
5
Pieniądze sprzedawca w każdym razie traci: bez faktury musi zmniejszać kwotę realizacji na wielkość podatku, aby nie stracić klienta, a przy jej projektowaniu traci tyle samo w przypadku zapłaty podatku VAT do budżetu. I przy tym „упрощенец” nie będzie w stanie włączyć te wydatki w skład kosztów przy obliczaniu podstawy do płacenia jednolitego podatku.
logo
Kategoria:
Budżetowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.