Jak oduczyć psa szczekać na ludzi

Wszystkie psy szczekają. Właściwie tak powinno być. Pies wydaje głos, gdy słyszy hałas za drzwiami, jeśli zbliżył się obcy człowiek, gdy wymaga się wyprowadzić go na spacer, chce się bawić, od strachu, od radości, z poczucia protestu itp. Podobny szczekanie można nazwać informacyjnych. Normalnie, gdy sprawa ogranicza się do kilku „взбрехами”. Zupełnie inaczej jest, jeśli pies szczeka często i długo.

Jak oduczyć psa szczekać na ludzi

Instrukcja

1
Zminimalizować „пустобрех” pomoże szkolenie. Idąc z psem na spacer, korzystał pojemnik z wodą i wtryskiwacze. Gdy pies залает, брызните wodą mu w twarz i powiedz „Cicho”. Jeśli jesteś w domu, wlej trochę wody do szklanki i w razie potrzeby zrobić to samo. Ponownie wlać wodę i umieść szklankę tak, aby pies go widziałem. Pole tego jak szczekanie ustał, поощрите swojego zwierzaka czymś smacznym. Nie wlewać do szklanki nic, oprócz wody i staraj się nie dostać się psu w oczy. Проделывайте to stale. Wkrótce twój pies nauczy się poprawnie zachowywać. Ważne jest to, że wynik osiągnięty bez użycia jakiejkolwiek siły oddziaływania.
2
Ze stałym, uciążliwe szczekanie na ulicy można spróbować poradzić sobie, ucząc psa szczekać na komendę. Nie jest to trudne. Wykonać komendę „Głos” i niech psa залаять, pokazując, ale nie dając mu kawałek jedzenie lub zabawkę. Zaszczekał – pochwal, daj przysmak. Po tym jak zespół „Głos” opanowane, zapewnij, aby замолкал zespołu „Cisza”. Weź psa na smycz. Wysłać sygnał „Głos”. W odpowiednim momencie скомандуйте „Ciszej” i zrób tak, aby pies nie mógł już szczekać, na przykład, po prostu trzymając jej pysk ręką. Pochwal, поощрите przysmak.
3
Wielu słusznie irytujące, jeśli pies облаивает przyszedł do domu gościa. Do szkolenia potrzebne będą pomocnicy. Pies nie musi ich znać. Ustal z nimi o czasie ich parafii. Na krótko przed tym założyć na psa парфос z długim sznurkiem. Po tym, jak do drzwi zapukają lub zadzwonią, pozwól psu trochę полаять. Następnie wykonać komendę „Do mnie” i pociągnij za przewód na парфосе. Скомандуйте „Siad”. Niech pies trochę siedzieć. Podejdź z nim do drzwi i ponownie odstawcie. Nie pozwól mu szczekać. Otwórz drzwi i wpuść gościa. Nie pozwól psu biec do gościa i szczekać. Wraz z gościem przejdź do pokoju. Ułożyć psa. Przez kilka minut zwolnij.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.