Jak odróżnić неразлучников po podłodze

Śmieszne ciekawe неразлучники doskonale czują się w miejskich mieszkaniach. Nie są one szczególnie nastrojowy, bardzo interesujące dla obserwacji i niezwykle towarzyski. Ale lepiej się czują i dłużej żyją w parach. Przy tym mężczyźni i mężczyźni zewnętrznie nie różnią się od siebie.

Jak odróżnić неразлучников po podłodze

Trzeba

  • – adres kliniki weterynaryjnej;
  • – kawałki papieru i innych materiałów do budowy gniazda.

Instrukcja

1
Najczęściej pytanie, jak określić płeć неразлучников, występuje przy zakupie. Można oczywiście zaproponować właścicielowi sklepu udać się w klinice weterynaryjnej, aby u papugi miały niezbędne badania. Ale endoskopia i analiza DNA – dość drogie zabiegi. Dlatego łatwiej kupić już сформировавшуюся parę. W przyszłości będzie można określić płeć partnerów na ich zachowanie.
jak rozróżnić płeć chomika
2
Jeśli taka para w sklepie nie ma, spójrz na papugi w profilu. U samców zwykle głowa wydłużona, niż u samic, i wydaje się płaska w okolicy karku. Ale nawet ten jeden znak w nawigacji nie warto, kształt głowy może być i czysto indywidualną cechą.
jak odróżnić chomika lub хомячиху
3
Doświadczony ornitolog może określić płeć неразлучника stan jego kości miednicy. U самочки odległość między nimi jest nieco szerszy niż u samca. Jeśli papuga przywykły do rąk i się nie boi, to badanie można przeprowadzić. Jednak самочки nie zawsze są skłonni pozwolić podobne wolności nawet do właściciela, którego dobrze znają. Mężczyźni są pod tym względem bardziej przyjemny.
джунгарский chomik jak określić wiek
4
Obecna para неразлучников nawet na nowym miejscu bardzo szybko dostosowuje się i zaczyna zajmować się swoimi „sprawami rodzinnymi”. Seksualny determinizm w zachowaniu u tych ptaków wyraża się o wiele silniejszy, niż w wyglądzie. Samica bardziej сварлива i ruchliwa. Często ona długo coś budzi partnera.
jak odróżnić samicę papuga
5
Umieścić w klatce do dorosłych неразлучникам papierową serwetkę. Samiec na to zareaguje zupełnie spokojnie. W skrajnym przypadku, drze papier na kawałki. Samica bardziej запаслива. Ona odrywa kawałek i сунет sobie pod ogon. W ten sposób zbiera „materiał budowlany” do gniazda. Oczywiście, w tym przypadku, jeśli czas do krycia już przyszła. Samiec w tym czasie ociera się o każdy przedmiot, który może znaleźć.
jak odróżnić papugi mężczyzna czy kobieta
6
Niektórzy fani próbują określić płeć, biorąc неразлучника za nogi i trzymając go głową w dół. Uważa się, że kobieta przy tym boi, zgina nogi i tuli się do ręki, a samiec zachowuje się zupełnie spokojnie i dość długo może pozostać w tej pozycji.
7
Para неразлучников zwykle mieszka dość spokojnie. Jeśli w komórce nie ma żadnych konfliktów, a ptaki zajmują się swoimi sprawami, poważnego powodu, by określić płeć swoich ulubieńców u gospodarza zwykle nie występuje. On to robi z czystej ciekawości, z resztą ptaki radzą sobie sami. Inaczej jest, jeśli papugi ciągle walczą i nie wykazują najmniejszej ochoty budować gniazdo. W tym przypadku istnieją podstawy, by sądzić, że pod jednym dachem znalazły się неразлучники tej samej płci. Należy zwrócić się w klinice weterynaryjnej i przeprowadzić badania.
logo
Article Categories:
Papugi i kanarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *