Jak odróżnić papuga неразлучника samca od samicy

Papugi-неразлучники przyciągają miłośników ptaków swoim wyglądem i zachowaniem: kobieta i mężczyzna tworzą parę tylko raz i zachowują wierność siebie w ciągu całego swojego życia. Ponadto, wizualnie są one na tyle podobne, dlatego chcąc uzyskać potomstwo często pojawiają się pytania dotyczące definicji płciowych samicy i samca.

Jak odróżnić papuga неразлучника samca od samicy

Instrukcja

1
Kupując ptaka, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar. Najlepiej wybierać papuga wśród kilku innych osobników – wtedy istnieje możliwość porównania. Samica papug-неразлучников nieco mniejsza niż samiec. Ale wskaźnik ten trudno nazwać uniwersalnym, tak jak czasami różnica w rozmiarach jest ledwo dostrzegalna. Ponadto, cechy rozwoju mogą dotknąć osobniki obu płci, dlatego szczególnie duże самочки może przekraczać wielkości samca lub porównane z nim.
2
Spójrz na wielkość dzioba: papuga-неразлучник płci męskiej ma dziób większej mapie. W niektórych przypadkach, jego kolor jest o wiele bogatsze, ale to zależy od konkretnego rodzaju неразлучников, które liczą nie mniej niż sześć. To odnosi się do herbu. Samica może być nieco jaśniejsze samca.
3
Uważnie rozważ czaszka przejmowanej ptaki. U samicy czoło powyżej, niż u samca, kształtem przypominający kopułę. Rozmiar głowy samicy również trochę mniej. Samiec papug-неразлучников ma lekko wydłużone czaszki.
4
Jeśli ptaki tworzą parę, to wyróżnić samicę proste: ona zachowuje się jak prawdziwa kobieta, прихорашиваясь przed partnerem, aż do tego, że wstawia między piórami kawałki papieru lub ściółki, nadając sobie dodatkową objętość. Pasowanie na жердочке u samicy jest również inna niż u samca papugi-неразлучника. Jeśli samiec siedzi praktycznie pionowo, samica nieco pochyla się do przodu. Ale w sklepie ten sposób nie można uznać za wiarygodne, tak jak dla konkretnych wniosków trzeba kilka dni regularnych obserwacji.
Porada
Uniwersalny sposób, aby dokładnie wiedzieć, kto w parze samica lub samiec, dotyczy tylko okresu reprodukcji. Jaja są tylko samice i wylęgu je również tylko oni. We wszystkich pozostałych przypadkach samodzielnie określić, do jakiego podłodze odnosi przedstawiciel ptaków, dość trudno.

logo
Kategoria:
Papugi i kanarki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.