Jak odnowić łazienkę

W łazience człowiek jest nie tak często, ale za każdym dniu wysyłany jest tam co najmniej dwa razy – rano i wieczorem. Dlatego, można powiedzieć, że od wyglądu i komfortu tego pomieszczenia, w pewnym stopniu zależy dnia nastrój, a potem odpoczynek i relaks na koniec dnia roboczego. A to oznacza, łazienka też zasługuje na troskliwą relacje i powinna być włączona w plan aktualizacji mieszkania.

Jak odnowić łazienkę

Trzeba

  • – fuga do płytek;
  • – serwetki;
  • – lakier odporny na wodę;
  • – umywalki;
  • – morskie kamyki;
  • – winylowe naklejki;
  • – plastikowe panele;
  • – muragl;
  • – akcesoria łazienkowe.

Instrukcja

1
Zmiany w łazience zacznij od sprzątania – wynieść stamtąd rzeczy, które od dawna stoją tam po prostu tak jest i dość zmęczeni. To różne butelki, słoiki, serwetki, mydła środki piorące, kubki, a także takie większe szczegóły, takie jak półki, szafki, wieszaki do kosmetyków, boczki, itp. niektóre z tych rzeczy można bez żalu wyrzucić. Lepiej, jeśli masz w łazience pozostaną tylko zdejmowane przedmioty, które użytkownik zdecydował się nie zmieniać. Na przykład, sama wanna, umywalka, kabina prysznicowa, glazura i, być może, podgrzewany wieszak na ręczniki.
2
Sprawdź wszystkie krany i baterie, syfony i uszczelki. Najczęściej są one wymagają wymiany, a jeśli już zdecydujesz się na jakiś aktualizacja, to rozsądnie będzie poszukać wysokiej jakości akcesoria łazienkowe. Oni są bardzo drogie, ale to jedyne, na czym staraj się nie oszczędzać.
3
Jeśli ściany w łazience wyłożone płytkami ceramicznymi, a nie chcesz go wymieniać, wygląd można po prostu odświeżyć. Aby to zrobić, usuń starą zaprawę między szwami i nałożyć nową, być może, innego, bardziej kontrastowym kolorze. To znacznie zmienić wygląd łazienki. Jak-albo malować płytki nie warto, bo efekt może być nie taki, którego można się spodziewać.
4
A jeśli nadal chce się płytki ceramiczne czymś ozdobić, spróbuj uzupełnić ją декупажем: wycięte z serwetek kilka rysunków, umieścić je na specjalny klej i z góry pokryć lakierem. Lub przymocować do ściany coś z tematyki morskiej, na przykład, umywalki, ułożyć listwy z morskich kamieni.
5
Dużą popularnością obecnie cieszą się naklejki. Ponieważ oni nie boją się zmian temperatury i wilgotności, a także łatwe do czyszczenia, to nadają się i do łazienki. Spróbuj ozdobić tymi jasnymi elementami paska z wanną, kabiną prysznicową lub lustro. Taka kolor akcent sprawi, że spojrzenie na ten pokój na nowo.
6
Szybko odświeżyć pomieszczenie można, ściany wykończone panelami z tworzywa sztucznego. Wybór ich wielkości i koloru na rynku jest ogromny. Tak samo można udoskonalić i sufit. Tylko zadbaj o to, aby w łazience była dobra wentylacja.
7
Oryginalnie ozdobić łazienkę można również ozdobić ją муралью – фотоизображением na ozdobnych paskach całą ścianę lub jej część. W ten sposób można optycznie poszerzyć przestrzeń i całkowicie zmienić swój pokój.
8
Aby obraz na ścianie pasuje do obrazu, wanna, uzupełnij ją w odpowiedniej tematyce i stylu okuciami. Różne ozdobne uchwyty na drzwiach szafy, kubki, maty i nowe ręczniki są w stanie drastycznie zmienić lokal.
9
Zmień także lustro i roletę. Można kupić inne w formie lustro, a można już dostępny obramiać bagietki. Świetnie w swoim odświeżony wannie będzie wyglądać i modny stojak do ręczników, ażurowe półki, wiklinowy kosz na bieliznę lub wazon z gałęziami, ozdobione dużymi sztucznymi perełkami.
10
Różne ciekawostki, stylowe opakowania, ozdobne pojemniki do kosmetyków i produktów kosmetycznych, które są zamieszczone w łazience, wzmagają wrażenie nowości.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.