Jak odłączyć cooler od cpu

Podczas naprawy komputera lub aktualizacji komponentów czasem trzeba zdjąć wentylator – chłodnicy. Aby nie uszkodzić procesor, należy działać bardzo ostrożnie, z zachowaniem określonej kolejności działań.

Jak odłączyć cooler od cpu

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem pracy należy odłączyć komputer od sieci, выдернув wtyczkę z gniazdka. Zdejmij panel boczny, zapewniając dostęp do płyty głównej. Jeśli przeszkadzają te lub inne kable, delikatnie je odsunąć lub odłączyć, wstępnie zapamiętać ich położenie.
2
Chłodnica jest zwykle montowane na chłodnicy czterema plastikowymi zatrzaskami. Aby go wyjąć, należy najpierw odłączyć złącze. Następnie ostrożnie włóż śrubokrętem lub innym odpowiednim narzędziem jeden z zatrzasków, zdejmij go i podnieś róg chłodnicy – tak, aby krawędź zatrzaski wyszedł z gniazda. Tak samo postępuj z pozostałymi trzema zatrzaskami. Wtedy wyciągnąć z chłodnicy z chłodnicy, powinien łatwo wycofać.
3
Zdejmując wentylator, należy zwrócić uwagę na to, jak został zainstalowany, podczas montażu trzeba będzie umieścić go w ten sam sposób. Zazwyczaj chłodnicy dobija do smarowania, wymiany lub czyszczenia chłodnicy. Wykonując niezbędne prace, oddajcie cooler na miejsce, podłącz złącze. Należy zwrócić uwagę na położenie kabla nie powinien znajdować się w pobliżu łopatek wentylatora.
4
Jeśli chcesz zdjąć radiator, odłączać od niego cooler nie jest konieczne, wystarczy go odłączyć złącze. Do zdejmowania radiatora będzie potrzebny dostęp do tylnej części płyty głównej, więc zdjąć z jednostki systemowej oba paski boczne.
5
Chłodnica zwykle przymocowany plastikowymi zatrzaskami w otworach płyty głównej. Aby go zdjąć, z tyłu karty ściśnij zabezpieczającą część jednej z zatrzasków – tak, aby mogła swobodnie wyjść z dziury głównej. Dokładnie tak samo zrobisz z trzema pozostałymi zatrzaski i zdjąć radiator.
6
Bądź ostrożny: jeśli zatrzaski naciskają, ale radiator nie może być usunięte, nie należy używać siły. Prawdopodobnie chłodnica po prostu silne upodobanie moje do procesora. Włącz komputer na kilka minut, następnie wyłącz i spróbuj ponownie. Naniesiona na procesor теплопроводящая smarowanie się nagrzeje, i chłodnica musi łatwo wycofać. Kiedy będzie ponownie zainstalować chłodnicę, nie zapomnij nałożyć kroplę taka smarowania. Na nowych grzejnikach smarowanie już może być wydrukowany.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.