Jak oczyścić KOMPUTER z wirusów

Oprogramowanie antywirusowe nie zawsze jest w stanie zapobiec przedostawaniu się niepożądanych plików w systemie. W takich przypadkach zaleca się, aby wykonać pewne czynności, które pomagają wykryć i usunąć złośliwe pliki.

Jak oczyścić KOMPUTER z wirusów

Trzeba

  • – Oprogramowanie antywirusowe;
  • – Dr. Web CureIt.

Instrukcja

1
Otwórz ustawienia używanego programu antywirusowego i aktualizacja bazy danych. Należy to robić przed każdym sprawdzeniem komputera. Przejdź do menu „Skanowanie” i zaznacz wszystkie partycje dysków twardych i pamięci flash USB. Aktywuj opcję „Głębokie skanowanie” lub „Pełne skanowanie”.
2
Uruchom proces analizy plików. Po jego zakończeniu zobacz listę wykrytych programów i usunąć je. Jeśli jakieś pliki, nie można usunąć, a następnie wybierz opcję „Przenieś do kwarantanny”.
3
Jeśli nie jesteś pewien niezawodności posiadanego programu antywirusowego, pobierz za darmo z serwisu http://www.freedrweb.com/cureit aplikacja Dr. Web Curelt. Uruchom pobrany plik z rozszerzeniem exe. Naciśnij kilkakrotnie przycisk przycisk Ok w pojawiających się oknach. Po otwarciu głównego menu programu CureIt kliknij przycisk „Skanuj” i poczekaj na zakończenie tego procesu.
4
Jeśli używane oprogramowanie antywirusowe nie jest w stanie usunąć niektóre pliki wirusów, zrestartuj komputer i uruchom tryb awaryjny systemu operacyjnego. Zwykle w tym celu należy nacisnąć klawisz F8 podczas uruchamiania KOMPUTERA.
5
Po pobraniu trybu awaryjnego w systemie Windows uruchom ponowne skanowanie komputera. W tym przypadku najlepiej jest podać konkretne foldery, w których znajdują się szkodliwe pliki.
6
Jeśli konkretne pliki nie mogą być usunięte z powodu tego, że są one używane przez program lub aplikacji, a następnie naciśnij jednocześnie klawisze Alt, Delete lub Ctrl. W systemie Windows XP menedżer zadań uruchomi się automatycznie. W Windows Vista i 7, wybierz odpowiednią pozycję w menu, które się pojawi.
7
Wyłącz niepotrzebne procesy, naciskając klawisz Delete po ich zaznaczenia. Spróbuj usunąć pliki wirusów. Uruchom ponownie KOMPUTER po zakończeniu pracy programu antywirusowego.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *