Jak oczyścić dysk z niepotrzebnych plików

Usuwanie nieużywanych i niepotrzebnych plików z dysku twardego pozwala zwolnić trochę miejsca i zwiększyć szybkość pracy z winchesterem. Do czyszczenia dysków lokalnych zaleca się stosować dodatkowe narzędzia.

Jak oczyścić dysk z niepotrzebnych plików

Trzeba

  • – Duplicate Finder;
  • – CCleaner.

Instrukcja

1
Najpierw samodzielnie usunąć wszystkie niepotrzebne pliki. Mogą to być filmy, utwory muzyczne lub stare dokumenty. Po zakończeniu tej procedury wykonaj wyszukiwanie i usuwanie duplikatów plików.
2
Pobierz program Duplicate Finder. Zainstaluj i uruchom ten program. Przejdź do lokalne dyski, na których chcesz wykonać wyszukiwanie kopii plików. Wybierz typ danych, jeśli nie chcesz usuwać absolutnie wszystkie duplikaty. Kliknij przycisk Scan. Poczekaj na zakończenie wyszukiwania kopii.
3
Zaznacz wszystkie niepotrzebne duplikaty plików, a następnie kliknij przycisk Delete. Zamknij program po wykonaniu opisanych czynności.
4
Otwórz właściwości systemowego dysku lokalnego. Przejdź do menu „Ogólne”, a następnie kliknij przycisk „Oczyszczanie dysku”. Usuń proponowane pliki po ich przygotowania do tego procesu.
5
Pobierz i zainstaluj program CCleaner. Wykonaj rozruch narzędzia z serwisu www.piriform.com. Uruchom CCleaner po zakończeniu instalacji komponentów programu. Otwórz menu „Czyszczenie”.
6
Wybierz kartę Windows i przejdź do absolutnie wszystkie opcje w tym menu, ustawiając obok nich pola wyboru. Przejdź do zakładki „Aplikacje”. Wybierz te grupy plików, które chcesz usunąć. Mogą to być pliki tymczasowe przeglądarek i innych aplikacji.
7
Kliknij przycisk „Analiza” i poczekaj na przygotowania listy plików, zalecanych do usunięcia. Kliknij przycisk „Czyszczenie”. Otwórz menu „Rejestr” i zaznacz wszystkie dostępne opcje. Kliknij kolejno przyciski „Wyszukiwanie problemów” i „Naprawić”.
8
Otwórz menu „Narzędzia”, a następnie przejdź do opcji „Usuń programy”. Zaznacz lewym przyciskiem myszy, zbędne program i kliknij przycisk „Odinstaluj”. Podobnie, należy usunąć inne niepotrzebne programy. Uruchom ponownie komputer po zakończeniu pracy z programem CCleaner.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.