Jak ocenić garaż

Szacunkowa wartość garażu wymagane przy dokonywaniu transakcji kupna-sprzedaży, darowizny, po wykupieniu ubezpieczenia, zabezpieczenia w przypadku kredytów hipotecznych, otwarcia spadku, przy podziale majątku między współwłaścicieli lub małżonkami. Aby uzyskać pomoc na temat wartości katastralnej, należy skontaktować się z WIT. Wartość rynkową określają niezależnych rzeczoznawców, posiadających licencję państwa.

Jak ocenić garaż

Trzeba

  • – paszport;
  • – dokumentów prawnych na garaż i działka;
  • – oświadczenie;
  • – dowód uiszczenia opłaty państwa;
  • – pomoc o wartości katastralnej;
  • – кадастровые wyciągu;
  • – paszport techniczny.

Instrukcja

1
Do oceny garażu skontaktuj się z WIT. Jeśli twój garaż jest na katastralny zarejestrowany, ma katastralny paszport, zaświadczenie o szacunkowej wartości będą na podstawie dokumentów katastralnych. Jeśli czas działania katastralny paszport wygasły lub nie był wyświetlany w WIT dla jego projektu, wyślij zgłoszenie na wyzwanie inżyniera wieczystych, który zbada garażu i na tej podstawie sporządzi lub zaktualizuje katastralny paszport i wyniesie plan katastralny.
2
Przedstaw w WIT dokumentów prawnych na garaż i działka, swój общегражданский paszport, zapłacisz państwową opłatę za aktualizację lub załatwienie dokumentów katastralnych. Pomoc o wartości katastralnej garażu, uzyskane w WIT przyjęte we wszystkich oficjalnych instancji w przypadku wystąpienia jakichkolwiek sporów o podział majątku, rejestracji dziedziczenia, zabezpieczenia, przy aresztowaniu lub inwentaryzacji majątku.
3
W obszarze katastralnym ocenie garażu są brane pod uwagę materiały, z których jest on wykonany, rok budowy, stan techniczny, obecność lub brak praw własności na garaż i działka, ceny rynkowe w regionie i stopień rozwoju infrastruktury wsi.
4
Aby uzyskać pomoc na temat niezależnej oceny wartości garazu, która w większym stopniu określa jego wartość rynkową, skontaktuj się z niezależnej agencji oceny nieruchomości.
5
Okazania dokumentów prawnych na garaż i działka, paszport, zaświadczenie o obszarze katastralnym kosztów, uzyskanych w WIT, wyciąg z katastralny paszport, kopię katastralny planu, karta techniczna, deklaracja. W oświadczeniu należy podać cel niezależnej oceny.
6
Na podstawie przedstawionych dokumentów, oględzin garażu, otrzymasz zaświadczenie o wartości rynkowej. Według szacunkowej wartości niezależnych ekspertów można nazwać cenę klientom przy sprzedaży.
7
Zaświadczenie o niezależnej ocenie garażu możesz dołączyć do pomocy o wartości katastralnej w żadnych postępowaniach sądowych w sprawie aresztowania lub podziału majątku.
Należy zwrócić uwagę
Kupno-sprzedaż garażu: na co warto zwrócić uwagę. Każdy kierowca, doceniając swojego „żelaznego konia”, stara się zbudować lub kupić garaż. Ale oferty kupna garażu – to jest poważna sprawa. Nawet najbardziej, wydawałoby się, drobne niuanse, może stworzyć wiele problemów, tym bardziej, jeśli kupujesz garaż u ludzi zupełnie ci nieznanych. Ważnym dokumentem jest paszport katastralny garażu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.