Jak obliczyć koszt mieszkania

W większości transakcji na rynku nieruchomości jest kluczowym czynnikiem jest cena. Na cenę wpływa wiele bezpośrednich i pośrednich czynników, wśród których wiek nieruchomości, jej stan, poziom popytu na mieszkania w tej okolicy, itp.

Jak obliczyć koszt mieszkania

Trzeba

  • Wyjście do internetu.

Instrukcja

1
Aby kupno i sprzedaż nieruchomości były dla ciebie najbardziej korzystne, oblicz koszt mieszkania, korzystając z jednego ze specjalnych serwisów internetowych (http://www.freedome-realty.ru/services/agency/sell/calc_flat/, http://www.icrn.ru/calculator/flat lub http://www.irn.ru/price/). Na tych zasobach proces obliczania odbywa się automatycznie i opiera się na takich kryteriach jak powierzchnia, ilość kondygnacji, stan, rodzaj domu.
2
Ale należy pamiętać, że jest to tylko przybliżony wynik. Każda nieruchomość jest inna, więc przy obliczeniach do otrzymanej wartości pewna kwota zostanie dodane, lub, wręcz przeciwnie, zabrane.
3
Jeśli sprzedajesz mieszkanie, to twoim zadaniem jest zwiększyć jego wartość. Do tego dodajmy do uzyskanych w trakcie obliczeń wysokości dostępność wysokiej jakości naprawy metalowych, szkła, nowe komunikacji, itp. Biorąc pod uwagę powyższe dane, należy wykonać przeliczenie. Zwiększ wartość mieszkania na kwotę w przybliżeniu równą wartości przeprowadzonych prac.
4
Aby obliczyć koszt stosunkowo nowego mieszkania bez dobrego naprawy, szkła i innych elementów komfortu, dowiedz się, ile kosztuje стройвариант w tym samym obszarze. Dodajmy do tej kwoty cena tapety, linoleum, płytki, wanny, drzwi wewnętrznych, mebli (jeśli zamierzasz ją zostawić nowym mieszkańcom). Ta metoda obliczania należy stosować tylko dla mieszkań w nowych domach.
5
Ponadto, do obliczenia wartości nieruchomości zapoznać się z podobnymi ofertami innych sprzedawców. Ale nie spiesz się, aby zmniejszyć lub zwiększyć cenę, ponieważ nie są zaznajomieni ze specyfiką danego ogłoszenia. Być może, ktoś pędzi sprzedać stare mieszkanie, aby rozliczyć się za nową, dlatego sprzedaje ją taniej. A ktoś, wręcz przeciwnie, postawił bardzo wysoką cenę, bo chce więcej zarobić, i ramy czasowe nie utrudniają.
Porada
Ustalając cenę na mieszkanie, dodajmy do jej kosztów pewien „zapas”, za sprawą którego można zrobić rabat, jeżeli kupujący znajdzie jakiś błąd i zacznie się targować.

logo
Article Categories:
Kupno i sprzedaż

Comments are closed.