Jak obrócić obraz

Opis: w procedurach obsługi wideo mamy do czynienia z rolkami wykonanymi aparatem bzika na dziewięćdziesiąt stopni. Jeśli inne fragmenty, z których montuje film, nakręcony w normalnym trybie i pionowa orientacja części z materiałami wideo nie jest specjalnym artystycznym biorąc, można przekształcić rolki wykonane rozwiniętym aparatem. Do wykonania tego zadania, istnieją specjalne programy, poza tym, prawie w każdym edytorze wideo jest narzędzie do obracania obrazu.

Jak obrócić obraz

Trzeba

  • – program Free Video Flip and Rotate;
  • – program Movie Maker;
  • – program VirtualDub;
  • – program After Effects;
  • – wideo.

Instrukcja

1
Jeśli wszystko, co musisz zrobić z rolki, to obrócić obraz pod kątem prostym, skorzystaj z programem Free Video Flip and Rotate. Pobierz plik do programu, klikając na przycisk po prawej stronie pola „plik Źródłowy” i wybierz transformację, klikając na ikonę ze strzałką skierowaną w dobrym kierunku.
2
Klikając na przycisk po prawej stronie pola „plik Wyjściowy”, określ folder, aby zapisać filmu. Proces zapisywania wideo rozpocznie się po kliknięciu na przycisk „Konwertuj”.
3
Wideo można obracać za pomocą programu Movie Maker. Pobierz film w program, a następnie przeciągnij na stół montażowy i przed krojeniem go na części lub zastosować inne edycji, otwórz podgląd efektów wideo. Można to zrobić za pomocą opcji „Wideo” z grupy „Video” w menu „Plik”.
4
W zależności od tego, w którą stronę trzeba obrócić obraz, wybierz efekt „Obrócić o 90 stopni” lub „obrót o 270 stopni”. Jak można się domyślić, drugi efekt obrócić obraz o dziewięćdziesiąt stopni w lewo. Do stosowania transformacji przenieś ikonę na klip, leżący na stole montażowym. Nawet jeśli podzielicie się ten klip na odcinki po nałożeniu efektu, każda z części wideo zostanie wdrożona pod odpowiednim kątem.
5
Program VirtualDub pozwala obrócić obraz wideo nie tylko na bezpośrednie, ale i pod dowolnym żądanym kątem. Po pobraniu filmu w edytor zastosuj opcję Filter menu Video. Aby otworzyć listę dostępnych filtrów, użyj przycisku Add.
6
Z wyświetlonej listy wybierz filtr Rotate2. W oknie ustawień wprowadź kąt obrotu w polu Rotation angle. Aby wyświetlić podgląd wyników kliknij na przycisk ” Show preview.
7
Obrócić obraz pod dowolnym odpowiednim kątem można i w programie After Effects. Umieść plik vima na panelu Timeline, aby rozwinąć listę ustawień, klikając na strzałkę po lewej stronie nazwy pliku. W ten sam sposób, rozwiń opcję Transform.
8
Kliknij na wartości liczbowej w polu Rotation i wprowadź wartość kąta obrotu. Wynik transformacji można od razu zobaczyć na palecie Composition.
9
Proces obracania obrazu w After Effects można animować. Do tego ustaw wskaźnik bieżącego kadru w momencie rozpoczęcia obrotu i kliknij na ikonę w postaci godzin w polu Rotation. Przesuń wskaźnik kursora na klatkę, w którym proces obrotu musi zakończyć się i wprowadź nową wartość parametru Rotation. Jeśli obraz rozwija się zbyt szybko, przesuń myszką ikonę po prawej stronie klatki kluczowej w prawo.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *