Jak pobierać obraz z wideo

Usuwać stop-klatki z filmu można za pomocą dużej ilości popularnych odtwarzaczy, na przykład, w Сlassic Media Player. W standardzie Windows jest program Movie Maker (w nowych wersjach systemu Windows „Windows movie Maker Live”), która również pozwoli ci zrobić zrzut ekranu. Można również użyć innych видеоредакторами. Na przykład, w bezpłatnym programie Avidemux można nie tylko zapisać jakiś jedną klatkę, a podzielić na zdjęcia cały film czy tylko jakąś jego część.

Jak pobierać obraz z wideo

Instrukcja

1
Classic Media PlayerОткройте wideo w programie Classic Media Player. Jeśli na komputerze nie ma czegoś takiego, można go pobrać stąd: http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/. Wstrzymaj odtwarzanie na odpowiednim kadrze. Wybierz w menu File wiersz Save Image lub naciśnij kombinację klawiszy Alt+I. Określ ścieżkę do zapisu stop-klatek, nazwa pliku i format zapisu — BMP, PNG, JPG. Kliknij na przycisk „Zapisz”.
2
Movie МакегСохраните obraz za pomocą programu Movie Maker ze standardowego zestawu Windows (z wyjątkiem Windows 7 i Vista). Aby to zrobić, uruchom program z menu „Start” — „Wszystkie programy” — „Standardowe” — „Rozrywka”), a następnie w menu wiersz „Import w kolekcjach”. Zlokalizuj i wybierz plik wideo. Poczekaj chwilę, aż film zostanie pobrany do programu — film będzie podzielony na małe klipów.
3
Odtwórz klip, w którym znajduje się interesujący cię rama. Wstrzymaj odtwarzanie w odpowiednim miejscu i kliknij na przycisk „zrób Zdjęcie” znajdujący się w prawym dolnym rogu okna podglądu. Określ ścieżkę, aby zapisać obraz i nazwę pliku — stop-klatka zostanie zapisany w formacie JPG.
4
Windows movie maker LiveВоспользуйтесь programem „Windows movie Maker Live”, jeśli masz SYSTEM Windows 7 lub Vista. Uruchom program z menu „Start” — „Wszystkie programy”). Kliknij prawym okienku okna programu i wybierz plik wideo. Poczekaj chwilę, aż film w całości załadowana — program podzieli go na mniejsze fragmenty.
5
Wskaż odcinek filmu, w którym znajdują się interesujące cię zdjęcie. Odtwórz go i wstrzymaj się w odpowiednim miejscu. Otwórz w menu zakładkę „strona Główna”, a następnie kliknij na przycisk „migawkę”. Określ ścieżkę do zapisu obrazu i jego nazwę. Plik zostanie zapisany w formacie PNG.
6
AvidemuxИспользуйте do tworzenia stop-klatki edytor wideo Awidemux. Można go za darmo pobrać z oficjalnej strony http://fixounet.free.fr/avidemux/download.html. Otwórz żądany plik wideo za pomocą menu File lub użyj kombinacji klawiszy Ctrl+O.
7
Wybierz ramkę, którą chcesz. Do tego można uruchomić odtwarzanie lub skorzystać z suwakiem. W menu File wybierz Save. W wyświetlonym menu kliknij na pasku odpowiedniej do wybranego formatu zapisu obrazu: BMP lub JPEG. Określ ścieżkę, aby zapisać i imię przyszłego obrazu. Należy pamiętać, że nazwa pliku trzeba będzie wprowadzić wraz z rozszerzeniem. Na Przykład, „Скриншот.јрд”. Program nie wchodzi dany automatycznie, a bez tego nie można potem otworzyć plik.
8
Rozbicie na poszczególne zdjęcia odcinek wideo lub cały film w całości. W tym celu należy wybrać punkt początkowy (A) i końcowego (W) punkty odcinka, korzystając z narzędzi programu — odpowiednie przyciski znajdują się pod oknem podglądu. Domyślnie punkt A odpowiada początku filmu, a Na koniec, więc jeśli trzeba zapisz w postaci sekwencji obrazów cały film w całości, możesz od razu przejść do następnego kroku.
9
Zrób przejście: menu File — Save — Save Selection As JPEG Image. Określ ścieżkę do zapisywania plików — najlepiej specjalnie do tego celu utworzyć oddzielny folder. Wprowadź nazwę pierwszej klatki z rozszerzeniem. Na Przykład, „Скриншот.јрд”. Wszystkie kolejne zdjęcia automatycznie otrzymają tę samą nazwę z dodaniem kolejnego numeru porządkowego. Na Przykład, „Скриншот0035.јрд”. Kliknij na przycisk „Zapisz” i poczekaj chwilę — wszystkie zdjęcia wybranego odcinka zostaną zapisane w postaci pojedynczych obrazów w wybranym folderze.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.