Jak obniżyć częstotliwość taktowania magistrali

Jeśli masz podkręcony procesor komputera, i przestał stabilnie pracować, to, odpowiednio, trzeba przywrócić normalne częstotliwości robocze „kamienia”. Jeden z najprostszych wariantów – to zmniejszenie częstotliwości magistrali procesora. To również pomaga obniżać jego grzanie.

Jak obniżyć częstotliwość taktowania magistrali

Trzeba

  • – program AI Booster.

Instrukcja

1
W celu zmniejszenia częstotliwości opony potrzebny jest program AI Booster. Jest to w pełni darmowa aplikacja, która łatwo można znaleźć w internecie. Pobierz go i zainstaluj na swoim komputerze. Po instalacji może być konieczne ponowne uruchomienie. Program integruje się w autostart. Dlatego po ponownym uruchomieniu komputera uruchomi się automatycznie.
2
W menu aplikacji kliknij ikonę Display tuning panel. W ten sposób można odkryć dodatkowy panel, za pomocą którego można sterować niektórymi podstawowymi ustawieniami płyty głównej.
3
Teraz trzeba włączyć możliwość zarządzania FSB płyty głównej. W tym celu zaznacz opcję Tuning. Aktualna częstotliwość szyny znajduje się pod punktem Tuning. Obok są dwie ikony: „minus” i „plus”. Odpowiednio, klikając na ikonę „minus”, to zaniżacie częstotliwość szyny; klikając na „plus” – zwiększyć. Należy pamiętać, że wielu producentów płyt głównych odnotowują minimalną częstotliwość. W ogóle, zmniejszenie tego wskaźnika o wiele bezpieczniejsze niż jego wzrost ze względu na możliwe uszkodzenia procesora.
4
Po wybraniu żądanej częstotliwości opony kliknij przycisk Apply. Pojawi się okno dialogowe z monitem o ponowne uruchomienie komputera. To trzeba zrobić. Po ponownym uruchomieniu KOMPUTERA częstotliwość magistrali zostanie zmniejszona. Odpowiednio, zostanie zmniejszona częstotliwość „kamienia” i prędkość obrotowa wentylatora chłodnicy.
5
Również w niektórych modelach płyt głównych częstotliwość taktowania magistrali można zmniejszyć za pomocą BIOS-menu. Aby wejść w BIOS, należy nacisnąć klawisz DEL na pierwszym ekranie ładowania KOMPUTERA. Dalej W BIOS, znajdź sekcję Overclocking. W tym dziale znajdź ustawienie FSB, a następnie wybierz żądaną częstotliwość. Po tym wyjdź z BIOS-u. Na pewno po wyjściu zapisz ustawienia. Komputer uruchomi się ponownie i częstotliwość magistrali zostanie zmniejszona.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.