Jak obniżyć alt

Poziom aminotransferazy alaninowej określają przy analizie biochemicznej krwi. W normie Alt u mężczyzn wynosi nie więcej niż 41 U/l, u kobiet – 31 U/l Podwyższony poziom we krwi wewnątrzkomórkowego enzymu świadczy o poważnych chorobach, które mogą być leczone tylko pod nadzorem i według zaleceń lekarza.

Jak obniżyć alt

Instrukcja

1
Biochemiczne badanie krwi na poziom Alt można przypisać w diagnostyce chorób wątroby, w przypadku umowy na wirusowe zapalenie wątroby lub po kontakcie z chorymi na wirusowe zapalenie wątroby, przy мониторинговом badania istniejącego zapalenia wątroby, a także jeśli jesteś dawcą i oddać krew.
2
Jeśli zdiagnozowano podwyższony poziom Alt, to może być spowodowane takimi poważnymi chorobami, jak marskość wątroby, żółtaczka, zespół wstrząsu toksycznego, niedotlenienie w przebiegu astmy, zapalenie trzustki, rak wątroby, zawał, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność serca.
3
Również poziom enzymu promowane przy rozległych oparzeniach, mononukleoze, niedobór karnityny, w przewlekły alkoholizm, długotrwałe leczenie cukrzycy za pomocą leków sul ‚ fanilmočeviny, podczas długotrwałego stosowania salicylany, podczas leczenia fibratami.
4
W celu zmniejszenia poziomu АлАТа ci wyznaczyć leki do leczenia choroby podstawowej, który spowodował wzrost enzymu we krwi. Dodatkowo do podstawowej terapii lekarz przepisze hepatoprotectors, żółciopędne leki, środki poprawiające trawienie.
5
Jeśli wzrost enzymu we krwi spowodowane stosowaniem leków sul ‚ fanilmočeviny, terapię cukrzycy będą rewidować i przeniosą was na inne leki, nie ograniczające ilość witaminy B6 i B12.
6
Podczas długotrwałego stosowania salicylany trzeba je całkowicie wyeliminować. To samo odnosi się i do leczenia fibratami. W przypadku chorób przewlekłych, w których nie jest możliwe anulowanie tych leków ci wypiszą wymianę, nie wpływając na poziom Alt.
7
Samoleczenie przy wysokim poziomie enzymu jest niedopuszczalne, ponieważ podstawowe terapia ma na celu usunięcie przyczyny zwiększenia Alt. Pozostałe metody mogą być tylko skutkiem leczenia. Na przykład, można przypisać „Реаферон”, „Polyoxidonium”, „Rybawiryna”, „układu immunologicznego”. Leczenie powinno odbywać się bardzo długo i pod bezpośrednim nadzorem lekarza z systematyczne kolejnymi badaniami biochemicznymi krwi.
logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *