Jak obliczyć ilość wolnych dni

Jeśli długo pracujesz w organizacji i nie byli na urlopie w ciągu ostatnich kilku lat, warto wiedzieć liczba dni, które nagromadziły się przez te wszystkie lata. Zgodnie z prawem masz prawo do uzyskania odszkodowania za urlop, jeżeli liczba dni przekracza 28, a także przy zwolnieniu. A może wręcz przeciwnie, niedawno dostał pracę, ale już zaplanowane wakacje.

Jak obliczyć ilość wolnych dni

Trzeba

  • – rzeczywisty staż pracy w organizacji.

Instrukcja

1
Na podstawie kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ, dla każdego pracującego człowieka powinno być co najmniej 28 dni urlopu za każdy zużyty rok. Niektórych kategorii pracowników stawia długie wakacje. Do takiej kategorii należą osoby niepełnoletnie, pracownicy ciężkiej produkcji, pedagogiczne, pracownicy, itp..
2
Szacowanym okresem dla określenia ilości dni urlopu jest uważany za ostatni rok pracy, jeśli pracujesz mniej niż rok, to okres czasu, w ciągu którego pan jest pracownikiem organizacji. Za każdy zużyty miesiąc otrzymasz 2,33 dnia urlopu (28 dni niedoli urlopu podzielić na 12 miesięcy).
3
Aby obliczyć liczbę dni urlopu trzeba policzyć liczbę miesięcy, w ciągu których pracujesz w organizacji, i pomnożyć je 2,33. Po przepracowaniu u danego pracodawcy 11 miesięcy, masz prawo do pełnego urlopu w 28 dni.
4
Jeśli za okres pracy wziął urlop bez wynagrodzenia, przez okres ponad 14 dni, to czas odejmuje się od faktycznego czasu pracy.
5
Jeśli pracował nierówna ilość dni w miesiącu, wtedy zaokrąglać część mniej niż 15 dni w mniejszą stronę, część 15 dni do pełnego miesiąca. Na przykład, można pracował 2 miesiące i 12 dni, wtedy otrzymasz 4,66 dni urlopu. A jeśli pracował 2 miesiące i 16 dni, wtedy już 6,99 (7) dni urlopu. Do zaokrąglenia lub nie otrzymaną wartość księgowa organizacji zdecyduje się samodzielnie, gdyż prawo nie zobowiązuje tego robić.
6
W celu uzyskania rekompensaty w przypadku rezygnacji przez wszystkie dni niewykorzystanego urlopu, należy pomnożyć ich ilość na среднедневной zarobki. Среднедневной zarobek oblicza się na podstawie wszystkich otrzymanych za czas pracy, w tym premie i dodatki, ale nie są w nim uwzględniane wypłaty, nieopodatkowane podatkiem dochodowym.
logo
Article Categories:
Biurowe życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *