Jak obliczyć ilość metrów kwadratowych

Aby nie było błędów przy zakupie materiałów budowlanych i do poprawnego i dokładnego sporządzenia oceny, w który wpisuje się wszystkie przyszłe koszty planowanej naprawy, trzeba wiedzieć, jak prawidłowo obliczyć wymiar pomieszczenia.

Jak obliczyć ilość metrów kwadratowych

Trzeba

  • – notatnik lub zeszyt;
  • – klamka;
  • – elektroniczny miernik lub ruletka.

Instrukcja

1
Weź długą ruletkę lub elektroniczny miernik. Za pomocą wybranego narzędzia, zmierzyć szerokość i długość pomieszczenia. Aby uniknąć błędów i błędów, zrób dwa pomiaru na całej długości ścian, od początku do końca. Jeśli wyniki będą różne, to oblicz średnią arytmetyki wartość, składając obie liczby i podzielenie ich na dwie. Otrzymany wynik zapisz w zeszyt lub notatnik.
2
Pomnóż dane (długość i szerokość) na siebie w przypadku, gdy pomieszczenie prostokątne, i nie ma klapek lub nisz. Otrzymany wynik będzie poszukiwanej powierzchni pomieszczenia. Nie ma innej opcji obliczeń, dla tego podzielić pokój na części w kształcie prostokąta i złożyć je.
3
Zmierz powierzchnia półki, magazynowych, sanitarnych, instalacji i słupów, odejmij ich rozmiar z wyniku uzyskanego podczas pomiaru powierzchni pomieszczenia. Do tego высчитайте wartość wszystkich wystających elementów wyposażenie pokoju i złożyć je. Z высчитанной powierzchnia odjąć wynik dodawania placu półki.
4
Podziel szczególnie trudnych części pokoju na trójkąty i sektora okręgu. Aby obliczyć pole koła, zastosuj formułę obszarze okręgu, a do obliczenia pola powierzchni trójkąta – wzór Czapla. Przy wszystkich obliczeniach należy używać kalkulatora, to pomoże wyeliminować błędy i niedokładności obliczeń.
Należy zwrócić uwagę
Przy pomiarze długości ścian za pomocą elektronicznego miernika, patrzcie, aby kierunek dalmierza było ściśle prostopadle do ściany. W przeciwnym przypadku wynik pomiaru nie będzie dokładny i mocno zniekształcony.

Porada
W przypadku, gdy chcesz obliczyć powierzchnię pokoju, w którym planowane jest układanie podczerwieni folii (przeznaczonym do ogrzewania), to sądzę. Policz powierzchnię mebla na małych nóżkach (regałów, łóżek, kanap, szaf) i odejmij z powierzchnia.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.