Jak obliczyć chłodnica

Możliwość ustawienia klimatyczne wyposażenie do swojego mieszkania teraz ma każdy, kto chce. Organizowanie systemu ogrzewania w domu lub mieszkaniu, pożądane jest, aby osiągnąć maksymalną wydajność i oszczędność paliwa. Dlatego potrzebują kompetentnie wykonać obliczenia mocy grzewczych grzejników.

jak obliczyć chłodnica

Trzeba

  • – znajomość przepisów ogrzewania pomieszczenia;
  • – dane dotyczące mocy urządzenia grzewczego;
  • – dane o parametrach pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowana chłodnica

Instrukcja

1
Jeśli pomieszczenie ma standardowe warunki, licz moc chłodnicy, biorąc pod uwagę to, że na 1 metr kwadratowy pomieszczenia, zgodnie z przepisami, musi pochodzić od 90 do 120 Watów. Standardowe warunki myśli sobie, że w pokoju znajduje się jedno okno i jedne drzwi, wysokość kondygnacji nie więcej niż trzy metry, a temperatura czynnika grzewczego około 70°.
2
Jeśli w pokoju znajdują się dodatkowe okna, umieścić dodatkowe grzejniki pod każdym z nich, aby szyby nie запотевали.
3
Jeśli wysokość sufitów różni się od standardu w tę lub inną stronę (mniej więcej trzech metrów), wprowadź w odpowiednie obliczenia korekty, uwzględniające, że wymagana moc grzejnika zmniejsza się lub zwiększa się wprost proporcjonalnie do wysokości pomieszczenia.
4
W przypadku, gdy w mieszkaniu są plastikowe okna z podwójnymi szybami, wykonaj redukcję mocy grzejników na 15-20% od standardowych obliczeń.
5
W rzutów rożnych pomieszczeniach należy zapewnić nie mniej niż dwóch grzejników, jednocześnie zwiększając ich moc o około 30-40% w porównaniu z obliczonej. Bierz pod uwagę usytuowanie domu względem stron świata i róży wiatrów. Północna strona narażona na działanie niskich temperatur w większym stopniu i, odpowiednio, wymaga większej mocy grzejników.
6
Dokonaj obliczenia korekty przy odchyleniach temperatury czynnika grzewczego: na każde 10°C zmień wymaganą moc baterii na 15% w kierunku zwiększenia lub zmniejszenia.
7
Bierz pod uwagę cechy konstrukcji grzejników. W przypadku, gdy ruch płynu odbywa się w sekcjach od dołu do góry, efekt przenikania ciepła będzie zmniejszany o 8-12% (w zależności od typu baterii).
8
Grzejniki grzeja których ma wyjście i wejście z jednej strony, powinny mieć nie więcej niż dziesięć odcinków, bo w przeciwnym razie najdalszych z nich nie będą mieć czas na rozgrzewkę.
9
Należy zwrócić uwagę na typ grzejnika ogrzewania, które planujesz zainstalować. U aluminiowych grzejników przybliżona moc na jedną sekcję – 150-200 Wat, co wymaga około sześć odcinków na 10 m? placu. Moc grzejnika żeliwnego powszechną marki MC-140M około 160 w na sekcję. Najbardziej dokładne dane do dzieła obliczeń poszukaj w dokumentacji technicznej dołączonej do urządzenia, przy jego zakupie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.