Jak nosić płytkę

Płytki retencyjne – to wymienne ortodontów urządzenie, które służy do leczenia niektórych wad zgryzu u dzieci. Ważnym atutem płyty jest możliwość czasami je zdjąć, co pozwala uniknąć dyskomfortu podczas jedzenia lub mycia zębów. Jednak to godność płyt łatwo może stać się wadą i prowadzić do zmniejszenia skuteczności leczenia, jeśli nie przestrzegać zasad noszenia.

Jak nosić płytkę

Instrukcja

1
Uważaj, aby dziecko nie kręcił urządzenie na noc. W przypadku nieprzestrzegania tego zalecenia wynik leczenia może być wyblakły, tak jak zęby powrócą do pierwotnej pozycji. Dentysta powinien powiedzieć na temat terminów korzystania z płytą.
2
Starannie dbać o зубными płyt. Nalot, który gromadzi się na zębach i ортодонтическом urządzeniu, może prowadzić do rozwoju próchnicy. Dziecku trzeba od razu wyjaśnić, że jeśli nie będzie przestrzegać higieny jamy ustnej, pięknego uśmiechu nie widać.Płyty czyści się specjalnymi żelami. Jednym żelem cieszyć się codziennie, a drugi jest używany raz w tygodniu do głębszego oczyszczenia. Środki te powinny polecać twój ortodonta. Czyszczenie wymienne płyty produkują osobistej szczoteczką do zębów dziecka. Nie wolno używać szczotki z grubej włosiem, ponieważ może ona uszkodzić części konstrukcji.
3
Jeśli samodzielnego czyszczenia okazało się za mało i kamień nazębny na płycie nie można usunąć, można oddać urządzenie do sprzętową czyszczenie. Za pomocą specjalnego urządzenia płyta będzie idealnie oczyszczona i простерилизована.
4
Do bardziej starannej pielęgnacji zaleca się raz w tygodniu wlewać płytę w kontenerze specjalny środek czyszczący koncentrat na dłuższy czas, na przykład na noc.
5
Po oczyszczeniu w roztworze trzeba nałożyć na śruby płyty (jeśli istnieje) kroplę oleju roślinnego, a następnie obrócić go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara i z powrotem. Należy unikać przedwczesnego skręceniem śrub, gdyż może to doprowadzić do niepotrzebnej aktywacji urządzenia. Procedurę dokładnym wyczyszczeniu najlepiej spędzić na dzień przed wizytą ortodonta i kolejny aktywacji urządzenia.
6
Na czas posiłku, wyjąć z urządzenia, w przeciwnym razie resztki jedzenia będą rozkładać się na nim, powodując powstawanie próchnicy. Nie chcesz używać eliksiry do płukania jamy ustnej, najlepiej stosować bezalkoholowe фтористые leczniczo-profilaktyczne płyny do płukania. Nie używaj do czyszczenia płyt wykałaczki i флоссами. Расстаньтесь z жевательными gumki na czas leczenia.
logo
Article Categories:
Zdrowie dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *