Jak nauczyć się grać w hokeja

Hokej na lodzie – jeden z najbardziej popularnych zespołowych gier sportowych na świecie. A w krajach skandynawskich i po prostu nr 1. I, podobnie jak inne, ma swoje własne cechy.

Jak nauczyć się grać w hokeja

Trzeba

  • łyżwy, kij, kask, ochraniacze

Instrukcja

1
Sprzęt.
Wszystko, oczywiście, zależy od tego, jak bardzo profesjonalnie chcesz się nauczyć tej gry. Ale tkaniny i kije, w każdym przypadku, będą niemal takie same wagi, dlatego bardzo ważnym jest tutaj kwestia ochrony.
Czy warto kupić kompletny zestaw hokejowych zbroi – zdecydujcie sami, ale kask jest raczej obowiązkowy.
Kaski są z tuleji maską, z ochronną szybą, albo nie mają ani jednego, ani drugiego, i ubezpieczają tylko głowę, ale nie twarz. Wybite zęby, siniaki i фингалы w tej grze – zjawisko częste. Tak, że lepiej będzie kask z maską.
Łyżwy, oczywiście, kupić trzeba na lodzie. Nie biegowe i nie kręcone – nie pomyl, różnią się one nie tylko z nazwy! Zwróć uwagę na rozmiar – to specjalne buty. Trzeba będzie do nich nosić skarpetki, więc nie bierz rozmiar na styk.
Kij należy wybrać wzrostu – do podbródka, lub, w skrajnym przypadku, odciąć nadmiar później, już w domu.
Jak nauczyć się grać w hokeja
2
Kupili, ubrany, przygotowany.
Wychodzimy na lód. Umiesz jeździć – duży plus. Nie – trzeba zrozumieć wszystko od podstaw. Najpierw bez kija. Po prostu staramy się poczuć lód, nabrać pewności siebie. Trenujemy podstawowe ruchy: przyspieszenie, hamowanie, obracanie. Jeśli masz doświadczenie w jeździe na rolkach, to on ci pomoże.
Na pierwszy raz nie należy zasilać ponad miarę, bo potem będą boleć nogi. Z czasem to minie.
3
Praca z podkładką.
Dowiedz się, jak prawidłowo trzymać kij, wybierz rękę, która będzie wykonywać podstawowe prace jazdy podczas kontroli i rzucie podkładki, zastanów się nad najbardziej wygodny dla ciebie sposób: czy od góry lewa lub prawa.
Dobrać się uciec z podkładką na haku, prowadząc i przeniesienie jej.
Istnieją dwa rodzaje rzutów: zespół cieśni i z rozmachem (lub z wygodnym strony). Faktycznie, już z nazwy jest jasne, jak są one produkowane.
4
Wreszcie, można przypomnieć sobie i o mocy przyjęć – bez nich w poważnym hokeju wysokiego poziomu nigdzie. Przy czym ważne jak umieć je stosować, tak i kompetentnie od nich uchylać. Ale do prostej gry z przyjaciółmi dodatkowe obrażenia do niczego, więc prosta walka ramię w ramię i niewielkie wstrząsy mogą nie być optymalne, bezpieczne rozwiązaniem.
Jak nauczyć się grać w hokeja
logo
Kategoria:
Hokej na lodzie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.