Jak nauczyć psa grać

Dla psów gra jest sposobem poznawania świata, uczenia się ważnych umiejętności i metody szkolenia. Jeszcze będąc blisko z matką, szczenięta w miocie zaczynają grać ze sobą. Kiedy wprowadzą do domu takiego malucha, grać będzie już gotowy od razu, jak tylko trochę opanować.

Jak nauczyć psa grać

Instrukcja

1
Kup dla szczeniaka kilka zabawek. Nie ma sensu za każdym razem kupować mu nową partię zabawek, gdy stare już nie będą powodować jego zainteresowanie. Po prostu podzielić na dwie części i zmieniaj je okresowo. Pies będzie traktować je jak nowe.
jak tylko
2
Raz jeden w obcym domu, bez matki, braci i sióstr, szczeniak będzie się nudzić. Dlatego gry z mistrzem trzeba wymienić mu gry z rówieśnikami. Zwróć jego uwagę na zabawki, daj mu ją powąchać – poznać. Rzuć ją na ziemię, udawaj, że chcesz nadrobić zaległości i zabrać sobie. Szczeniak chętnie włączy się do gry. Tylko zadbaj o to, aby zabawka była niewielkich rozmiarów, wtedy on bez problemu weźmie ją w zęby.
nie stracić psa
3
W grze ze szczeniakiem, krótkiego własnymi rękami działania innych szczeniąt, ich burdel – obróć dziecko na plecy, трепите go za холку, ciągnąć za jedną z łap. Oczywiście, staraj się nie przesadzić i nie powodować mu ból. Aby dać mu wiarę w siebie i w swoje siły, okresowo dajcie mu. Niech szczeniaka wydaje się, że w nierównej walce z ręką wyszedł zwycięzcą.
jak znaleźć zgubionego psa
4
Inni członkowie twojej rodziny, zwłaszcza dzieci, też mogą bawić się z psem. Ale zawsze trzeba ukrócić ich próby przekształcenia psa na zabawkę. To jest obarczona przemęczeniem psy i pogorszeniem jej apetytu. Ponadto, dzieci nie zawsze соизмеряют swoje siły i mogą powodować ból szczeniaka.
nauczyć psa szukać
5
Gra jest jedną z metod szkolenia młodych psów, to sposób zainstalować przyjazne i pełne zaufania relacje między nimi i ich gospodarzami. Na ulicy, podczas spaceru, rozmawiaj i wciągajcie psa w ruchome gry – złapać się nawzajem, rzuć jej różdżkę, jednocześnie praktykujący апортировку.
Jak szkolić psa szukać grzybów
6
Można i działa wstecz od szczeniaka razem z interesujących go przedmiotem. Kiedy on cię dogoni, niech skakać, aby szczeniak próbował chwycić przedmiot zębami. Zabawki lepiej wziąć ze sobą na spacer z domu. Taka zabawka będzie służyć jako świetny nagrodą w grze poszukiwania ukrytych lub „zapomniane” przedmiotu.
7
W grze, który imituje walkę o przedmiot, odpracujecie z psem chwytanie umiejętności, umiejętność odebrać u przeciwnika „zdobycz”. Chowając się od szczeniaka, to naucz się szukać zaginionych ludzi. Grając z pup w berka i chowanego, nauczyć go komendy „Do mnie”.
Porada
Dorosły pies dostaje w twój dom z ulicy, po raz pierwszy może nie wykazywać zainteresowania do gier. Niech cię to nie martwi – grać ona na pewno zacznie. Stanie się to po pewnym czasie, gdy pies ostatecznie opanował w rodzinie i czuje się członkiem swojego „stada”.

logo
Article Categories:
Opieka i wychowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *