Jak nauczyć psa zapytać chodzić

Kiedy zaczynasz domowe, przygotować się do określonego rodzaju problemów związanych z wc zwierzaka. Decydując się na dla siebie, że wszystkie swoje „sprawy” pies musi robić na ulicy, wybierz i czas, aby z nim chodzić dwa razy dziennie. Szczeniak zacznij uczyć chodzić do wc na zewnątrz zaraz po tym, jak weterynarz ci na to pozwoli i będzie wszystkie niezbędne szczepienia i zabiegi.

Jak nauczyć psa zapytać chodzić

Trzeba

  • – woliera.

Instrukcja

1
Nie czekaj pozytywnej reakcji na wyjście na raz. Szczeniak, uderzając po raz pierwszy w nieznane, ale taką ciekawą sytuację z wielu zapachów i przedmiotów, może się przestraszyć i zgubić się. On po prostu nie wie jeszcze, że tutaj można usiąść i zrelaksować się”. Z czasem pies wykryje ślady życia innych czworonogów i przyzwyczaja się do hałasu i zapachy ulicy.
2
Należy poprzez połączenie metody „kija i marchewki” wyjaśnić zwierzęcia, czego od niego chcesz. Po karmieniu wyprowadzić psa na spacer. Nie pozwól mu długo igraszki, okres studiów powinien być dedykowany do konkretnego celu oswajania się do toalety na zewnątrz. Jeśli za pięć minut pies nie zrobiłam nic z planowanym przez was, zabierzcie ją do domu.
3
Tam należy uważać za zwierzakiem. Kiedy zobaczysz, że zaczął szukać kąt i na swoje miejsca., krzyczcie „fu” i przynieść szczeniaka na ulicę. Jeśli masz czas, i pies ułatwione w ogródku, aktywnie chwalcie go i prowadzi z powrotem.
4
W tym czasie nie należy zdejmować z pet obroża i smycz, żeby nie tracić czasu na ubieranie. Rano trudno nadążyć za szczeniaka po całej nocy „abstynencji”. Nie krzycz, nie bij zwierząt. Zabierz dla niego miejsce, które łatwo będzie posprzątać, i zrób mały woliera. Pies nie może znaleźć sobie toaleta i będzie cierpieć. To nauczy szczeniaka kontrolować swoje wydzielniczych funkcji. Oczywiście, nie można trzymać tam zwierzę stale.
5
Nie można pozwolić psu manipulować tobą. Ona może podawać sygnał głosem, jeśli chce chodzić. Ale to nie znaczy, że ona czuje potrzebę w toalecie. Obserwować zachowanie psa na ulicy. Jeśli z trudem wyciska z siebie kroplę moczu, a potem chętnie biega po podwórku, przeprowadzili ciebie.
6
Ignoruj внеурочные próby psa na spacer. Możesz zrobić krótki pośredni spacer, gdy przyjdziesz z pracy, aby spokojnie po tej kolację i odpoczynek.
7
Ścisłe przestrzeganie reżimu karmienia i spacerów приучит szczeniaka zapytać na ulicy w ściśle określonym czasie. W pierwszym okresie po każdej „powodzenia” na ulicy nie zapomnij pochwalić zwierzaka. I, oczywiście, nie karz go za kałuże i garść w mieszkaniu. Pies z wyczuciem oddaje nastrój gospodarza i nie chce żyć w ciągłym kontrze.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.