Jak nauczyć kota chodzić do kibla

Przyzwyczaić się do sedesu całkiem małego kotka nie ma sensu – po pierwsze, ma jeszcze нетвердо powstał zwyczaj robić swoje sprawy w zasobniku, po drugie, będzie to dość trudne вспрыгнуть na brzeg umywalki i utrzymać się na nim. Więc poczekaj, aż twojemu pupilowi spełni przynajmniej trzy-cztery miesiące. Zresztą, niektóre „prace przygotowawcze” można zrobić i z góry.

Jak nauczyć kota chodzić do kibla

Instrukcja

1
Jeśli mocno zamierzają nauczyć zwierzę korzystać z wyposażeniem – można kupić zamiast standardowego zasobnika specjalny zestaw dla tych celów. Są one dostępne w różnych modelach i stanowią w istocie ten sam odbiornik, tylko zaokrąglone, która pozwala bezpiecznie zamocować go na бортиках wc. Jeśli kotek od samego początku przyzwyczaja się chodzić w taki zasobnik – adaptacja do nowych warunków będzie odbywać się u niego o wiele łatwiejsze.
jak wytresować kota tacy
2
Po tym jak twój pies nauczył się korzystać z tacą „bez porażek” – stopniowo przesuń kocie wc do подножью wc. Jeśli taca początkowo znajdował się w toalecie – być może uda się zmienić jego „naraz”. W przeciwnym razie stopniowo przesuń go w żądanym kierunku – na 5-10 centymetrów po każdym użyciu. Jeśli w pewnym momencie u kotek zaczęły się problemy z podajnika – zostaw go na miejscu w ciągu kilku dni, po czym wznów proces.
jak nauczyć kota chodzić na kiblu
3
Po tym jak tacy okaże się u podnóża wc, daj kotek 5-7 dni na to, aby przyzwyczaić się do nowego miejsca stacjonowania jego toalety.
toalety dla kotów
4
Teraz możesz zacząć podnosić podajnik nad poziomem podłogi, równolegle zmniejszając ilość wypełniacza. Niektóre zestawy do habituacji kotów do sedesu wyposażone są urządzeniami, które pozwalają stopniowo podnosić zasobnika. Ale można też użyć „дедовскими metodami” – po prostu codziennie poduszki pod kocie toaleta niewielką (grubości 1-2 cm) stos gazet. Należy uważać, aby konstrukcja nie chwiejnym krokiem. Obserwuj zachowanie kota. Jeśli w pewnym momencie można zauważyć, że odczuwa dyskomfort – na kilka dni zostawić tacę na tej samej wysokości.
jak uczyć 6-cio letniego kota chodzić do toalety
5
Gdy zasobnik wzrośnie do poziomu siedziska – odczekaj kilka dni i upewnij się, że kotek pewnie вспрыгивает na odpowiedniej wysokości i robi swoje sprawy bez problemu. Jeśli wszystko jest w porządku – zabierzcie gazety i zainstaluj zasobnik bezpośrednio na zderzaki sedesowa.
nauczyć kota chodzić zasobnik
6
Po około tygodniu, kiedy kot już przyzwyczaić chodzić do toalety to właśnie tutaj, zabierz, jak należy umyć i usunąć z dala zasobnik (kot nie powinien znaleźć go po zapachu) i zostaw siedzenie podniesioną. U zwierzęcia nie będzie innego wyboru – będzie musiał skorzystać z wc z jego przeznaczeniem.
Porada
Urządzenia do habituacji kotów do sedesu pozwalają dokonać przejścia od zasobnika do zakup płynnym – w ich dnie można penetrować dziurę, stopniowo zwiększając ją. To samo można zrobić ze zwykłym tacą – najpierw przebić się przez niewielki otwór, a następnie rozszerzać je, aż od konstrukcji nie pozostaną sami zderzaki.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.