Jak nauczyć komputer głośno czytać

Wygodne jednocześnie z wykonywaniem pracy powtarzalnej słuchać ten lub inny tekst, nie odrywając się na czytanie z ekranu komputera. Jeśli w pobliżu nie ma człowieka, który by zgodził się przeczytać ten tekst na głos, można skorzystać ze specjalnego programu – syntezator mowy.

Jak nauczyć komputer głośno czytać

Instrukcja

1
Wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie syntezator mowy. W systemie Linux można użyć programu Festival, Flite lub Espeak. Festival ma znaczną objętością, ale i mowa syntetyzuje z wysokiej jakości. Espeak zajmuje nieco ponad jednego megabajta, ponieważ syntetyzuje mowa формантным sposób (oznacza to, że fragmenty mowy, wypowiedziane przez człowieka, nigdzie nie są przechowywane, a synteza odbywa się tylko poprzez wykorzystanie matematycznych prawidłowości), ale i jakość dźwięku uzyskuje się niski, szybko męczące. Syntezator Flite zajmuje się między nimi położenie pośrednie, pod względem ilości, jak i jakości syntezy. W Windows skorzystaj z bezpłatnych syntezatorami mowy „Kapitan” (na podstawie Espeak), Govorilka, CoolReader, albo kup płatny – Sakrament, VitalVoice itp.
2
Sprawdź działanie programu. Jeśli ona ma graficzny interfejs użytkownika, wpisz w okno kilka zdań, a następnie niech syntezator wypowiedzieć je, naciskając przeznaczoną do tego klawisz (może nazywać się różnie, w zależności od programu). Eksperymentuj z ustawieniami – spróbuj zmienić głos, jego barwa, prędkość odczytu itp., Wybrać najbardziej dogodny dla ciebie wariant. Jeśli syntezator uruchamiane z wiersza polecenia, najpierw uruchom plik wykonywalny bez parametrów (po prostu wpisując polecenie espeak), aby dowiedzieć się, jakie programy są dostępne klucze. Za pomocą tych kluczy i zmieniaj ustawienia, a sam tekst należy umieszczać bezpośrednio w wierszu polecenia po nich, na przykład, tak:espeak parametr1 parametr2 To fraza, którą chcesz wyrazić.
3
Empirycznie określić maksymalny rozmiar fragmentu tekstu, który syntezator mowy może wypowiedzieć, nie зависнув. W przyszłości, podajcie синтезатору do przetwarzania (za pomocą schowka) fragmenty dokładnie takiej ilości. Pozwoli to, z jednej strony, rzadziej oderwany od pracy, aby zmusić syntezator głos poniższy fragment, a z drugiej – nie tracić czasu na walkę z зависаниями.
4
Jeśli nie chcesz instalować na swoim komputerze żadnego programu i zmuszać samochód przekształć na mowę duże fragmenty tekstu, a synteza mowy jest dla ciebie tylko zainteresowanie sportem (zaskoczyć znajomych, posłuchać, jak maszyna sama mówi), skorzystaj онлайновыми syntezatorami mowy. W nich praca przekształcenia odbywa się po stronie serwera, a nie перегружался, ilość fragmentu, który można przekształcić na raz, wynosi od 0,5 do 1,5 kb. Oto niektóre z takich usług:http://cards.voicefabric.pl/http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.рһрНа pierwszym z tych miejsc, aby nie zajęło wprowadzić klucz dostępu, nie klikniesz na link „Synteza API”, a następnie wybierz jedną z życzeniami, wypełnij wszystkie wymagane pola i synteza mowy będzie zrealizowany z muzyką.
Należy zwrócić uwagę
Wyniki syntezy w niektórych przypadkach mogą być obiektami praw pokrewnych.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *