Jak naprawić piersi po karmieniu dziecka

Po zakończeniu karmienia piersią piersi przechodzą proces odwrotnej inwolucji. Biust zmienia swój kształt i staje się mniej elastyczna. Przywrócić jej dawny wygląd pomoże szereg prostych zabiegów.

Jak naprawić piersi po karmieniu dziecka

Trzeba

  • Twaróg, oliwa z oliwek, sok z pomarańczy lub cytryny, wywar z rumianku

Instrukcja

1
Jeść każdego dnia na 100 gramów chudego mięsa lub ryby i wypij szklankę mleka. Zawarte w białkach zwierzęcych aminokwasy służą ramy dla produkcji kolagenu w tkance piersi, to właśnie on jest odpowiedzialny za utrzymanie ich napięcie i elastyczność skóry. Należy przyjmować witaminę c w postaci tabletek, lub pij codziennie szklankę świeżego soku z owoców cytrusowych. Kwas askorbinowy także stymuluje produkcję kolagenu i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.
2
Bierz zabiegi wodne. Bicze wodne, masaż strumieniem wody — te proste codzienne czynności pomogą poprawić ukrwienie, sprawi, że piersi się bardziej elastyczna i napięta. Każdego dnia rób kontrastujące okłady: najpierw należy naciskać zbyt mocno na kilka minut, ręcznik, смоченное ciepłą wodą, a następnie zimną.
3
Piersi są przymocowane do piersi mięśni, od ich stanu zależy wysokość stania piersi. Napompować mięśni piersiowych można za pomocą codziennej porannej gimnastyki. Użyj ruchu rękami, przypominający grę w piłkę czy pływanie. Aby poczuć, jak działają mięśni piersiowych, połóż dłoń na obszar nieco powyżej piersi, podnieś rękę z tej strony, lekko zginanie jej w łokciu i dokręcić. Kiedy klatki piersiowej mięsień kurczy, piersi nieco się uniesie. Warto poeksperymentować i znaleźć kilka najbardziej skutecznych dla siebie ćwiczeń.
4
Ważną wartość w wyglądzie piersi ma stan skóry piersi. Podczas karmienia dziecka jest wielokrotnie poddawane obróbce wodą z mydłem i antyseptyczne, teraz trzeba przywrócić jej wilgotność. Aby to zrobić, użyj odżywczą i nawilżającą maskę dla skóry piersi.
5
Wymieszaj 2 łyżki twarogu z 1 łyżką oliwy z oliwek, dodaj kilka kropli świeżego soku z pomarańczy lub cytryny. Nałożyć mieszankę na piersi i dekoltu. Po 20 minutach spłukać ciepłą wodą lub wywarem z rumianku. Taką maskę należy robić raz w tygodniu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.