Jak naprawić błędy w rejestrze systemu Windows

Wartość rejestru dla każdego systemu operacyjnego jest bardzo krytyczna. Faktycznie rejestr jest bazą danych, gdzie Windows przechowuje wszystkie niezbędne ustawienia komputera. Wszelkie zmiany, produkowane przez użytkownika, znajdują odzwierciedlenie w takiej bazie danych. Niewłaściwe usuwanie gałęzi rejestru zwykle prowadzi do uszkodzenia oprogramowania, zawieszenie lub spontanicznej ponownym uruchomieniu systemu Windows.

Jak naprawić błędy w rejestrze systemu Windows

Trzeba

  • – komputer z preinstalowanym systemem Windows OS;
  • – specjalne oprogramowanie.

Instrukcja

1
Kliknij przycisk „Start”, wybierz „Uruchom” i w polu wyszukiwania wpisz regedit . To nazwa narzędzia systemu Windows, który pozwala edytować rejestr systemu ręcznie. Korzystanie z regedit bardzo skutecznie, ponieważ daje pełną kontrolę nad całym древообразной struktury bazy danych – partycjami, kluczami i parametrami. Jednak korzystanie z tego narzędzia w siłom tylko doświadczonemu użytkownikowi, który dokładnie wie, co dokładnie robi, i do jakich konsekwencji prowadzą zmiany w tej gałęzi rejestru.
2
Pobrać i zainstalować specjalne oprogramowanie do czyszczenia i przywracania bazy danych systemu. Odpowiednich programów w internecie bardzo wiele. Są swobodnie rozpowszechniane rozwiązania, tak zwane триалы (programy z małym bezpłatny okres pracy w celu zapoznania się i późniejszego zakupu), a także płatny soft. Należy zwracać uwagę na produkty znanych producentów oprogramowania. Tak więc, na przykład, dobrą reputację wśród użytkowników otrzymałeś takie „sprzątacze” jak Wise Registry Cleaner (http://www.wisecleaner.com/), CCleaner (http://www.piriform.com/ccleaner), Ashampoo Optimizer (http://www.ashampoo.com/ru/).
3
Przed jakimikolwiek zmianami zrób kopię rejestru. Praktycznie wszystkie programy do obróbki danych sami oferują to zrobić użytkownik. Ważne jest, aby często robić kopie zapasowe stanu danych, aby móc się zregenerować po złym usunięciu parametru lub klucza rejestru Windows.
4
Dopilnuj, aby podczas każdej operacji wpływających dane, komputer był włączony w sieć lub miał w pełni naładowany akumulator (ważne dla komputerów przenośnych). W przeciwnym razie awaryjne wyłączanie zasilania komputera może spowodować utratę danych, a czasem całkowitego kasowania ważnych ustawień rejestru systemu Windows, co z kolei będzie przyczyną awarii oprogramowania lub całego systemu w całości.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.