Jak naprawić antivirus

Wiele trojany, uderzając na komputer, pierwszą rzeczą, unieczynniają antivirus. W tym przypadku usuwanie złośliwego oprogramowania z systemu i przywracanie pełnej pracy programu antywirusowego stają się niezwykle istotne zadaniami.

Jak naprawić antivirus

Instrukcja

1
Najczęściej również okazuje się być uszkodzonym gdy pod koniec aktualizacji antywirusowych baz danych. Nowe wirusy i trojany pojawiają się każdego dnia, można je zdobyć na komputerze, po prostu odwiedzając zainfekowaną stronę. Jeśli program antywirusowy przestał działać normalnie, należy użyć specjalnych narzędzi.
2
Niezależnie od tego, jaki program antywirusowy zainstalowany, można skorzystać z bezpłatnego narzędzia Dr. Web CureIt!® Można go pobrać ze strony producenta: http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=ru. Program skanuje komputer i usuwa wykryte wirusy i trojany. Po tym zainstaluj ponownie swój personel antivirus i zaktualizuj jego bazę.
3
W tym przypadku, jeśli zainfekowany komputer nie można załadować, skorzystaj z dysku ratunkowego Dr.Web® LiveCD: http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=ru. Program pozwoli zapisać ważne dane i spróbuje przywrócić działanie systemu.
4
Takie narzędzia istnieją i u innych producentów programów antywirusowych. Duży wybór użytecznych programów można znaleźć na stronie internetowej Kaspersky lab: http://support.kaspersky.ru/viruses/utility. Z ich pomocą można usunąć inne złośliwe oprogramowanie i przywrócić normalną pracę komputera. Po usunięciu wirusa otwórz główne okno Kaspersky antivirus, kliknij przycisk „Narzędzia”. W bloku „Odzyskiwanie po infekcji” kliknij przycisk „Uruchom”.
5
Niektóre trojany blokują również poprzez tłumaczenia czasu systemowego komputera do przodu lub do tyłu, w wyniku klucz licencyjny zostanie uznane za nieważne i również przestaje działać. W tym przypadku należy przywrócić prawidłowe czas systemowy: „Start” – „Panel sterowania” – „Data i czas”. Potem zaktualizuj antywirusowe bazy danych i uruchom skanowanie komputera.
6
Jeśli program antywirusowy trzeba ponownie zainstalować, należy ją najpierw odinstalować za pomocą seryjnych środków do usuwania. Do Dr.Web istnieje specjalny zestaw narzędzie do usuwania, przydatne w przypadku, gdy personel deinstalator nie może usunąć uszkodzoną programu. Pobierz narzędzie można tutaj: http://www.freedrweb.com/aid_admin/?lng=ru.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *