Jak napisać wypracowanie z „Tarasa Бульбе”

„Taras Bulba” – jedno z najważniejszych dzieł N.W. Gogola. W szkole średniej jego studiują w 7-8 klasie. Jak zwykle, po jego przeczytaniu i analizie pisze wypracowanie.

Jak napisać wypracowanie z

Instrukcja

1
Wybierz dla siebie kierunek, który chcesz poświęcić w swoim dziele. O tę powieść można napisać bardzo wiele różnych prac, które jednak nie będą się pokrywać. Możesz poświęcić motyw miłości Andria, patriotyzmu, wychowania kozaków, folkloru, krajobrazu itp. Ale jak by nie było, głównymi лейтмотивами zawsze będą zdjęcia głównych bohaterów i ich walka o niepodległość swojej ukochanej Ukrainy.
2
Powiedz nam o tym, że Gogol nie ze słyszenia zna sposób życia kozaków. Na początku pisma proszę mnie oświecić czytelnika o tym, że sam Nikołaj Wasiliewicz zawsze żywił tylko szczere uczucia patriotyczne do swojej Ojczyzny. Powiedz o tym, że on sam byłem w tych miejscach, o których pisze w powieści i dlatego wie, jak było silną samoświadomość narodu ukraińskiego.
3
Opisz głównego bohatera powieści. Oczywiście, prawie wszystkie pisma na temat tego produktu wiąże się z obrazem starego kozaka i przywódcę ruchu o wyzwolenie Tarasa zawierała wiele lokalnych. Powiedz nam o tym, że to właśnie on inwestował w pojęcia „Sicz Zaporoska”, miłość do Ojczyzny, miłość do dzieci itp. Napisz o tym, jak był doświadczony jako wojownika i wodza, a także jakie cechy charakteru były nieodłącznym mu.
4
Daj charakterystykę synom Tarasa zawierała wiele lokalnych. Zatrzymaj się właśnie na zestawieniu charakterów Остапа i Andria. Pokaż, w czym są podobne, a czym się różnią. Kojarzy tych dwóch bohaterów z obrazami kozaków i polaków. Przesuń równolegle między starym i nowym trybem władzy. Wszystko to pomoże ożywić twoje opowiadanie i będzie to ciekawa lektura.
5
Затроньте temat patriotyzmu i miłości. Oba te kierunki po prostu na wskroś przenikają do strony opowieści o Тарасе Бульбе, więc o nich warto wspomnieć osobno. Pokaż różnicę między miłością matki synów i miłością kozaków do Ojczyzny. Przesuń równolegle między patriotyzmem w rozumieniu zawierała wiele lokalnych i jego syna Andrija. Powiedz nam o tym, jaką cenę zapłacił główny bohater za bezmyślne konfrontacji z siłami wroga.
Należy zwrócić uwagę
Wymienione w artykule tematy mogą być ujawnione w każdym swoim dziele na podstawie dzieła Gogola, ale w różnych ilościach, w zależności od ukierunkowania.

Porada
Przeczytajcie sami dzieło od początku do końca. A także przeczytać biografię Gogola, przynajmniej w ogólnych zarysach. To opowiadanie będzie naprawdę godnym.

logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.